Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Számítógép hiba indításkor?

Danimako kérdése:

Számítógép hiba indításkor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pár napja, miközben használtam a számítógépem, hirtelen leállt, majd megpróbált újraindulni, de az alaplap töltőképénél lefagyott. Azután többször próbáltam újraindítani, hogy megbizonyosodjak róla, hogy melyik komponens lehet a ludas, és tök változó, hogy hol fagy le. Van hogy a legelső töltőképnél lefagy( loading asus express gate), van hogy eljut a windows logo-ig és ott áll meg. Ebből én valami videokártya problémára következtettem. Beletettem a gépbe a régi kártyám, ami legutóbb még működött, hogy megbizonyosodjak róla, az-e a baj. A régi kártya viszont valamiért nem kapcsolja be a monitort. Sem dvi-on, sem vga-n. Hdmi nincs rajta. Valakinek van valami tippje? Azt gondolom hogy nem a hdd a bajos, de azon kívül kb bármi lehet a jelenségekből kiindulva.

Ui.: azért a kártyára gondoltam először, mert fél éve volt egy olyan incidens, hogy takarítás után, elfelejtettem visszakötni a kártyán a ventiket, és ugyanezt csinálta akkor. Aztán észrevettem, hol hibáztam, bekötöttem, és azóta tökéletesen működött. Most viszont semmi ilyesmi nem történt, néztem is, a ventik pörögnek, ha elindítom



2021. aug. 5. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Alaplap baj. Meghajtó hiba is lehet. Lépj be a biosba és futass le egy testet
2021. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Memtestet futtasd le legalább 3-szor, illetve ha van lehetőség a háttértárad tesztelésére, akkor azt is párszor tedd meg.

2021. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem birok belépni a biosba, lefagy. Vagy ha be is jutok, akkor meg ott fagy le. Igy testet lefuttatni se birok
2021. aug. 5. 15:34
 4/16 Morzsi007 ***** válasza:
70%
Nincs sípolás ? Én RAM probélmára gyanakodnék vagy csak kontakthiba, mindent mozgass meg, vedd ki a kártyákat, RAM-okat és tedd vissza.
2021. aug. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nincs sípolás, de kipróbálom amit mondtál. Én alapvetően melegedésre tippelnék, de nem találom a hővezető pasztát, így nem is akarom leszedni a hűtőket, mert paszta nélkül nem rakhatom vissza
2021. aug. 6. 10:21
 6/16 Morzsi007 ***** válasza:
57%
Olyan gyorsan nem melegedhet, hogy már egyből fagyna bekapcsolás után.
2021. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
@morzsi van benne valami. Igazad lehet. Felhajtok par csere ramot, hatha ki tudom probalni.
2021. aug. 6. 23:25
 8/16 A kérdező kommentje:
@morzsi, szetszedtem osszeraktam, es jo. Valszeg igazad volt a kontakt hibaval
2021. aug. 7. 13:36
 9/16 Morzsi007 ***** válasza:
👍. Örülök, hogy működik.
2021. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát, megint előjött a probléma.🥲
2021. aug. 8. 17:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!