Segítene valaki? AC-DC Adapter hosszabbítót szeretnék venni, mert rövid a zsinórja, milyet vegyek? Ha veszek hozzá, nem gyengíti a jelet? Adatok lentebb, a megjegyzésben.

Figyelt kérdés

Ez van az adapter hátuljára írva:


AC-DC Switching Adapter

Input 100-240V-50/60HZ

Max.200mA

OUTPUT 12.0V 0.2A 2.4W


Ehhez milyen hosszabbító való? Mit kell figyeljek?

A jel kiváló ezzel a lapos szoba antennával, amit használok a Mindig TV alap csatornákhoz, de csak hálózatba dugva adja a jelet, és pont rövid a zsinórja.



#szobaantenna #AC-DC Adapter #Adapter hosszabbító #Switching adapter #Tv szoba antenna
2021. aug. 8. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Elég a vezetékét elvágni és beletoldani, majd leszigetelni.

A 12V nem veszélyes.

2021. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es

Köszi a választ, , sajnos nem értek hozzá, hogy kell beletoldani, és pl. azt se tudom, mi a neve ennek a vezetéknek, amit toldanom kellene, ezért akarok venni inkább hosszabbítót.

A kérdés továbbra is, hogy milyet, és hogy ez nem gyengíti a jelet?

2021. aug. 8. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A #1 által javasolt megoldás tényleg jó és biztonságos, a jelet nem gyengíti, hiszen a táp csak tápfeszültséget szolgáltat.


Ha nem szeretnél barkácsolni, akkor vegyél egy 230V-os hosszabbítót, azt dugd be a konnektorba, a tápot pedig a hosszabbítóba.

2021. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
35%

"hiszen a táp csak tápfeszültséget szolgáltat."


Olyan 'apróságot" , mint feszültségesés, azért nem árt belekalkulálni, mert esetleg nem fog működni a cucc, nem véletlenül olyan hosszú a 12 V-os szakasz.

2021. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

#4: Mennyi lesz a feszültségesés mondjuk 5m AWG24-es vezeték betoldásával? Mennyiben befolyásolja ez a a digitális vevőegység működését?


A 12V-os szakasz azért olyan rövid, mert a legtöbb esetben elegendő és minden centi súlyos tízezred centeket jelent a gyártó számára. Amúgy láttál már azonos paraméterű dugasztápokat különböző gyártóktól? Bizony nem ugyanolyan hosszú drót lóg ki belőlük...

2021. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es,5-ös

Két homlok egyenest ellentétes válasz, csak most ki tudja, melyik az igaz? Mivel én nem értek hozzá, inkább kussolok. De azt legalább megtudtam, milyen vezeték kell. Köszönöm. De nem szívesen vágnám el, ezért gondoltam a hosszabbító megoldásra. Van tapasztalata valakinek ilyenről? A jellel ez esetben mi történik? Marad, vagy gyengül?

De abból is van sokféle. pl. gugliztam közben, és láttam egy ilyet:

Kisfeszültségű tápkábel hosszabbító, 2,1/5,5 mm, 3 m, Tru Components


Ez vajon megfelelő lehet?

2021. aug. 8. 22:01
 7/12 A kérdező kommentje:

#3

"Ha nem szeretnél barkácsolni, akkor vegyél egy 230V-os hosszabbítót, azt dugd be a konnektorba, a tápot pedig a hosszabbítóba."

Pont ez az, ami nem jó megoldás, mert két konnektor van, és mindegyikre szükség van. Az egyik a külön kapcsolós hosszabbítóé lenne, amihez 4 dugó elér, csak ez az egy fránya adapter nem. A másik meg lámpa, amit direktbe dugok.

Tudom, kicsit bonyolult kehet, így látatlanban, de csupán az esztétika miatt van az egész, hogy ne is látsszon meg tudjam áramtalanítani is, ha nem kell.

2021. aug. 8. 22:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Az AWG24 megfelel 0,205 mm²-nek. A feszültségesés, feltételezve, hogy a terhelőáram 0,2 A:

e=2·I·ϱ·l/A=2·0,2·0,0175·5/0,205=0,17 V

Ez valóban nem sok, ettől még működnie kell.

Amit kiválasztottál, annak a keresztmetszete 0,4 mm², hossza 3 m, ezen a feszültségesés:

e=2·0,2·0,0175·3/0,4=0,05 V

Eszerint a készüléknél 11,95 V lesz, ami teljesen megfelelő. A jel és a tápfeszültség két külön dolog, attól, hogy a tápfeszültség csekély mértékben kisebb, mint 12 V a jel nem fog gyengülni.

2021. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Az csak a 3 m-es hosszon eső feszültség, ahhoz még hozzá kell adni az eredeti szakaszon eső feszültséget is, de valószínűleg még így sem lesz jelentős érték.

2021. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8#

Köszi az alapos választ!

2021. aug. 8. 22:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!