Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a legjobb hangzású...

Melyik a legjobb hangzású vezeték nélküli fülhallgató (true wireless) jelenleg a piacon?

Figyelt kérdés
Nálam fontos a basszus, mert ilyen zenéket hallgatok: dubstep, techno, hands up, hardstyle, hardcore...

2021. szept. 7. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezekhez nyugodtan megveheted a legolcsóbbat.
2021. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szted semmi különbség nincs egy 20 eurós illetve egy 100 eurós füles között?
2021. szept. 7. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ez önmagában kevés.

Dübörgő zenénél nem annyira számít a minőség de ha ettől elvonatkoztatunk akkor vezeték nélkül az aptx HD az ami a legjobb minőséget tudja. Ez egy szabvány. Viszont ezt mindkét eszköznek tudnia kell. Telefon és füles. Ha bármelyik nem tudja akkor sima BT fog menni.

Van különbség a fülesek között. Ha megint a minőséget vesszük alapul akkor nyilván nem kína felé kacsintgatnék. Élhető minőségű tömegtermékek helyett az ismertebb és kevésbé ismert hifi márkák fülesei közül válogatnék.


vezeték nélkül egy ponton vége a minőségnek tehát istentelenül sok pénzt erre szerintem nem érdemes költeni de van különbség 10k és a 200k -s darabok között. Felső kategóriában nyilván a külcsín is fontos és a minősége nem csak hangzásban.


Szóval kéne az hogy milyen eszközzel hallgatnád? Gondolom telefon de milyen? Pontos típus, és mi az anyagi keret erre a projektre?

2021. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Samsung Galaxy A20e a telefonom, és nem tudja sajna az aptx-et. Viszont pc-re is tervezek venni egy bluetooth adaptert, tehát ott is működne, viszont ott már jól szólna? mert pc-n mindenféle kodek van ugyebár...

Ja és nincs keretlimit, kerül amibe kerül...


Eddig ezt néztem ki: Sennheiser Momentum True Wireless 2


DE a JBL-ek is jól szólnak sokak szerint

2021. szept. 8. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Sennheiser nem alsó kategóriás :)


Ismertebb márkák mint a JBL, Sony, Sennheiser mindegyik alapvetően jó lesz. aptx el keveset szerelnek és ez a BT chip -en múlik számítógépen is. Külső adapternél figyelni kell hogy tudja ezt a szabványt.


Na és hogy növeljük a bonyolultságot itt egy kis fejtágító az aptx ről: [link]


Nem tudom megéri -e a telefonod árától drágább füles, amit nem igazán tudsz majd kihasználni sem. Sennheiser jó és ugyan aptx de nem HD. Viszont a telefonod is csak sima BT -t tud.


Ha olyan BT eszközeid vannak amik nem támogatják az aptx kodeket. Akkor nem biztos hogy megéri ilyen fülest választani. Szerintem.

iPhone -on mindenki minőségi zenéről beszél miközben sima BT van csak.

Gondold át.


Egy ilyen füles nem 10-15-20 évre szól hanem max 5. Akku megadja magát, javítani/cserélni meg sehol nem fogják.

Ha csak nem cserélsz le mindent aptx -re akkor sima fülest választanék.


Audio boltok kínálatában is érdemes lehet szétnézni, hátha ott akad egy jó akció, vagy egy gyöngy szem. pl Extreme Audio.


Végül pedig van egy kis marketing szagú weboldal az aptx ről:

[link]

2021. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ezt az usb adaptert néztem ki:

[link]


ezzel pc-n ki tudom majd használni a sennheiser-t? Mert az usb adapter specifikációiban nincs benne semmi a kodekekről, meg amugy is pc-re minden kodek elérhető, ha nincs meg az aptx, akk csak le kell huzni, nemigaz?


Amugy telefonom nem csak sima BT-t tud, hanem SBC-t is

2021. szept. 9. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:

BT hoz kell a megfelelő BT chipset, sw kodek nincs.

Ezzel se fogod tudni kihasználni az aptx fülesedet.


BT adapter ami aptx -es az itt kezdődik kb:

[link]


Ráadásul ez csak aptx és nem aptxHD ahogy a füles is.

Na és a zene forrása se lenne mindegy mit halgatsz, pl spotify -on jelenleg csak 320 ogg van, amivel nem lenne baj de valami hangszín keverő izét ráengedtek és elrontja az egészet.


Aptx simán egy átmenet és már van jobb elvileg. Réteg igény azért nincs termék dömping. Ezért magasak az árak is...

Gondold át hogy kell -e.

2021. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

linkelnél alza.hu oldalon is? itt a bluetooth kategoria:

[link]


Ám fentebb nem azt irtad hogy aptx HD az ami javitani tud a hangon? tehát sima aptx nem akkora fejlődés?


amugy én mp3-at hallgatnék rajta, nincs veszteségmentes wav, flac zenék

2021. szept. 9. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:

mp3 alapvetően nem a minőségről szól. Bár a jól tömörített mp3 nyilván a 320 -as az jó rendszeren nehezen észrevehető hogy nem cd minőség szól. Ehhez közel van a sima BT a sima aptx pedig átviszi az egészet, elvileg. CD minőségért küzdenek vezeték nélkül mert azért megfelelő eszközzel megfelelő forrásból aki vájtfülű, annak érzésre át fog jönni. CD minőség után Mp3 -at észrevenni, na nem dübörgő zenében. Fordítva nem biztos hogy egyből lejön. Pedig az emberek füle nagyon hasonló felépítésű még is egy csomó hang máshogy van feldolgozva, mert amit hallasz az nagyon hasonló, de az agy felépítése a gondolkodásod az érzések mások és ezért másnak fogja érezni, pedig lehet ugyan azt hallja pontosan. MP3 és a hason szőrű tömörítésék becsapják a fület elég jól. Még az mp3 és a CD között is nehéz lesz a különbséget észrevenned, nem hogy két aptx között.


Viszont mindenképpen zsebbe nyúlós téma. Míg egy jó vezetékes füles már elérhetőbb árban van akkor is ha veszel hozzá egy olcsóbb DAC -ot.


Számítógépes BT adapter ami tudja az aptx -et az 15k+ alatta nincs. Telefonod se tudja. Lehet jobban jársz egy sima a fülessel. Nem igazán látom az értelmét ha nem is tudod kihasználni, pláne hogy csak mp3 -at hallgatsz.

Számítógépes BT adaptereket nem ismerem, de minőségi zene a minőségből fog jönni nem kínai olcsó holmikból.


És igen kicsik a lépések a szabványok között, de mp3 -al már az aptx és aptx HD között se fogod észrevenni a különbséget.

Ha nem a CD minőség a lényeg akkor tévedtem mert aptx nél jobbra nincs szükség. De hogy ezt melyik BT adapter fogja valójában átvinni az egy érdekes kérdés. Többnyire telefonról vagy valamilyen hifi forrásról hallgatják.

Arról meg nem beszélve hogy amit említettem, te mást hallasz és mást fogsz jónak halni mint én. Egy alap jó márka alap jó sima BT fülese lefedi a tömegigényt és elég jó minőségben is.

Sennheiser aptx agyba dugósat nem tudom mivel tudod majd kihasználni. Jónak ígérkezik, meg hát Sennheiser középkategóriától a csúcsig gyártanak, szóval van tudás ha kell.


Pláne hogy most nem régen jelentették be az újabb aptx szabványt ami elvileg CD minőséget ígér.


Szóval cserélni kéne a telefonodat aptx képesre és tuti jó lenne, csak hát az drága. Számítógépes bt adapterek hát izé nem használtam egyet sem. Nüansznyi különbségekről beszélünk de pénzben súlyos különbségek vannak.


Döntés a tiéd :)

2021. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Látom te vágod a témát elég rendesen!

Szóval szted nem érné meg a drágább füles (Sennheiser), ok, elismerem nem mostanában fogok új telót venni (a mostanit kb fél éve vettem), tehát lehet meg is fogadom majd a tanácsod!


Szóval ajánlj akkor valami minőségi true wireless fülest!

2021. szept. 10. 14:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!