Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » FiiO lejátszókhoz, milyen...

FiiO lejátszókhoz, milyen fülhallgatót érdemes használni, milyen árkategóriától, ill. teljesítménytől?

Figyelt kérdés

Van egy Sennheiser HD 4.50 BTNC és egy HD 599, ezeket főként itthon, munka közben használom, ill. a 4.50 BTNC néha közlekedés közben is.

Van egy Sony MDR-XB70APB fülhallgatóm, ami nagyon jól szól és nagyon praktikus a ki mérete miatt. Általában ez van a táskámban, amit bármikor elővehetek. Alapvetőn az lenne a kérdésem, utcai használathoz, érdemes ezt lecserélni vagy sem, ha veszek végre egy FiiO lejátszót?

FiiO M6-ost néztem ki, mert abban van DAC is. (sokat használok számítógépet, így praktikus lenne hozzá)



2021. szept. 14. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

El kéne dönteni hogy melyik lejátszó lesz, és ha megvan akkor kipróbálnám vele a jelenlegi fülest. FiiO ból ez a belépő szint fülesből ez már nem a belépő. Bár ugye van még bőven hova feljebb.


Szóval elsőnek meghallgatnám hogy mit megy együtt a kettő, addig nem cserélném le a fülest.

Ráadásul elég jó fejhallgatóid is vannak, azokkal is kipróbálnám... Csak utána döntenék. Bár szerintem drágább lejátszók tudnának igazából jelentősen jobb füleseket kihajtani. Van ahol csak a DAC ennyibe vagy többe kerül. pl egy DragonFly DAC

2021. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Azt jól tudom, hogy ez nem a legdrágább lejátszó, ill. DAC, de nemigen van most keretem költségesebbre. Annál biztos jobb, mit számítógépről a saját hangkártyájával és mobiltelóról hallgatni zenéket.

A két fejhallgató valóban már karcolja a felső szintet, azokat nem tervezem cserélni (amíg nem leszek jómódú). Az 599-est használtan vásároltam, nagyon jó vétel volt! A 4.50 BTNC-t a családomtól kaptam két éve szülinapomra. Amíg utóbbi aktívabb, erőteljesebb hangot produkál (film, Pop, rock, funky, soul), addig a másik lágyabb, részletesebb hangélményt (jazz, soul, blues, instrumentális, komolyzene).

A DragonFly DAC-ból van több, ahogy nézem. Azokat nem ismerem, még elmélet ben sem egyenlőre. Nagyon tetszene egy SENNHEISER GSX 1200 Pro DAC is, de akkor még mellé kellene venni egy lejátszót is, amit útközben is lehet használni. Persze van olcsóbb is, pl.: a EPOS-Sennheiser GSX 300.

Ezek szerint, te azon a véleményen vagy, inkább külön lejátszó és külön DAC?

2021. szept. 14. 23:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Azon a véleményen vagyok hogy a helyzetnek megfelelőt érdemes választani, és el kell szakadni a kínai dömping sz@roktól.


Egy kisebb DAC valóban csatlakoztatható ugyan úgy a géphez és a telefonhoz is... Nem kell a lejátszóval foglalkozni hogy azon is rajta legyen minden. Valamint Csak DAC ra elköltve a pénzt jobb hangminőséget kaphatsz.


Szerintem :)

2021. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!