Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet letiltani hogy a...

Predali8 kérdése:

Hogy lehet letiltani hogy a tv-m(lg) ne vigye át a hangot hdmi-n a számítógépre?

Figyelt kérdés
Másodlagos monitorként használom a tv-t, és sokszor ha bekapcsolom átvált a hangkártyámról, vagy éppen a fejhallgatómról, és annak a hangszóróján szólal meg a film amit a gépen nézek épp. Letiltottam a win hang beállításokba(win10 64), a gépházba, az nvidia beállításokba, újraindítás után visszajön. Bontsam meg a vezetéket és vágjam el a pirosat? :)

2021. szept. 20. 00:38
 1/7 anonim válasza:
100%

Voicemeeter banana.

Töltsd le, állítsd be. Youtube-on rengeteg videó van.

Programon belül vannak különböző csatornák. (A1, A2, A3, stb..)

Ezekhez be tudod állítani hogy mondjuk az A1 legyen a fejhallgató, az A2 pedig a tv. Ha nem akarod hogy a tv-n szóljon, akkor egyszerűen lenémítod.

Ha nem akarod minden bekapcsolásnál elinditani a programot, akkor van egy olyasmi beállítás hogy

"Run at startup"

Van még egy beállítás amit ajánlott bepipálni, az az hogyha ki "x-eled" akkor nem záródik be a program, hanem megy tovább a háttérbe. Annak a beállításnak hirtelen nem tudom a nevét, nem vagyok gépközelbe.


Azért remélem tudtam segíteni, és nem volt túl bonyolult.

2021. szept. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

“ Hogy lehet letiltani hogy a tv-m(lg) ne vigye át a hangot hdmi-n a számítógépre?”


Nem fordítva, hogy a pc ne vigye át a hangot a TV-re?

Mert erre a megoldás, ha a hangerő ikonra(tálcán lévő, óra melletti) kattintva a hangerő csúszka feletti szövegre/eszközre kattintva kiválasztható melyik kimenetet használja.

2021. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Morzsi007: Uhh bocsi, tényleg ezt megfordítottam, de a többi mind úgy van ahogy az éjjel leírtam. Megcsináltam az óra melletti ikonra kattintós dolgot, ott letiltottam a tv-t, meg minden mást amit írtam de elég egy tv ki-be kapcs és legtöbbször(nem mindig) az óra melletti hangerőikon már megint LG-TV 100%-ot ír.

Első válaszoló, neked is tenksz kipróbálom!

2021. szept. 20. 20:05
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Minden bekapcsolásnál meg kell csinálni, mert ahogy bekapcsolod a TV-t, az lesz az elsődleges. Ha letiltod a “Hang vezérlőpultja” ablakban a TV-t (HDMI), akkor oda már nem kellene küldeni a hangot újraindítás után sem úgy emlékszem. Ki tudod választani az alapértelmezett kimenetet.
2021. szept. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Letiltottam többször is, ma is, de gép vagy tv restart után visszakerül mindig a listába. A furcsa az hogy több éve így használom, és csak most kezdett el néhány hete ilyen módon sz.patni. Elég rég volt már win telepítésem, valószínű újra telepítem az mindent megold. Köszönöm a segítséget azért!
2021. szept. 21. 12:01
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
Lehet egy win frissítés megkeverte a dolgokat, en megpróbálkoznék először egy hangkártya vagy VGA driver újratelepítéssel.
2021. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, még esetleg arra rápróbálok előtte.
2021. szept. 21. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!