Milyen teljesen vezeték nélküli headsetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most jelenleg egy Sony WI C200 vezeték nélküli fülhallgatóm van, de tervezek teljesen vezeték mentes headsetet is venni ha ez elromlana. Árban 3000-10 000 Ft ban gondolkodok de max 15 000 Ft-ot szánnék rá.

2021. okt. 11. 18:11
A kérdező szavazást indított:
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds / Redmi Airdots Basic 2
Xiaomi Haylou GT1 Pro
Xiaomi Haylou GT3
Honor Choice True
Xiaomi QCY T2C/T1S/T1C
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Valami normálisat ne ilyen szutykokat.


[link]

2021. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Airpods Pro
2021. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amúgy nagyon sokat nem akarok rájuk költeni, de nem értem mi kerül ilyen fülesekben ha márkásabbakról beszélünk 20-30 000 meg ennél többe. Ennyiért már fejhallgatót is lehetne venni én véleményem. Én max 15 000-et szeretnék rájuk költeni. Beats studio buds-ról mi a véleményetek? Nekem ennek az ára nagyon magas csak aki már esetleg használt olyat, milyen, hogyan szól?


[link]

2021. okt. 12. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Van egy tervezés, egy mérnök vagy több nekiülnek megtervezi valaki a hangzást mások a designt. Összedobják ami van és kialakul egy terv. Legyártatnak párat letesztelik. Nem jó javítanak rajta.

Gyártás, minőségi alkatrészek, kis ker nagy ker áfa béfa vám.


Kínaiak fogják szétszedik lopják megépítik semmi tervezési költség és voila... Következő verziókat pedig hangzatos nevekkel eladják minimális változtatással mintha az övék lenne.

Te meg örülsz és mondogatod hogy azok a hülye nyugati cégek ennyiért ilyet nem tudnak.

Előfordul hogy minőségben is van egy egy kisebb különbség egyik másik alkatrészben is. Valahol be kell olcsósítani.


Szóval a kínai gyártó dömpingbe gondolkodik és 1-2k haszon neki elég. Úgy is kidobod 1-2 év után, jól van az neked. Nevüket is elfelejted, de lehet megveszed megint ugyan azt másik név alatt mondván az sokkal jobb :)

JBL, Sony meg mérnököket küld rá hogy minőségi holmit kapj. Ára miatt kínában gyártatják ők is ezzel sokat leengedve a minőségből, de azt kívánja a piac.


Persze minden cég a nyereségből él, a nyugatiakben meg van a branding is. Egy Klipsch drágábban tud eladni valamit ami ugyan az mint egy JBL.

2021. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szeretem a minőségi zenehallgatást, de milliomos nem vagyok. Tehát, kompromisszumokat szoktam kötni, ahogy a legtöbb átlagember. Hogy neked mennyit ér meg, azt neked kell eldönteni természetesen. Azt viszont nem szabad szem elől téveszteni, a szakemberek, az audiofil (audiophile) mániákusoknak többségében igaza van. Amennyiben jó fülest szeretnél a saját kereteid között, olvasd, ill. nézd a teszteket. Rettentő sok infóhoz fogsz jutni. Sokan úgy hiszik, ezek a tetszetek kizárólag a pénzes ügyfeleket célozzák, de ez nagy tévedés! A legnagyobb vásárlói réteg az átlagember! Hülyék lennének, ha nem őket céloznák elsősorban!

Amikor belemerülsz egy idő után be fogsz sokalni. Laikusként nehéz eligazodni a hallottak között, választani, dönteni még nehezebbnek fog tűnni az információáradatban.

Én a leszűkítem módszert alkalmazom. Napokban vettem egy vezetéknélküli fülhallgatót magam is. (előzőleg 3 éve vásároltam magamnak egy vezetékkel is használható bluetooth zárt Sennheiser hifi fejhallgatót, 5 éve egy nyitott hifi Sennheiser vezetékest itthonra, és van egy kb. 8-9 éves vezetékes Sony headsetem is, ami zenére van kiélezve.) Nejemnek és gyerekeimnek különböző Sony bluetooth fejhallgatójuk van. Én csupán segítettem a műszaki adatok értelmezésében, ők maguk választották ki a nekik megfelelőt. És itt van a lényeg! Mindenkinek saját igényei szerint kell választani! Típus, kialakítás, mire fogja használni, mennyit üzemelteti, milyen minőséget igényel a hallása, mennyit bír a pénztárcája, milyen zenéket hallgat, még a testi adottságok is számítanak... Nagyon fontos a próba! Manapság legtöbben webshopból vásárolunk próba nélkül. De ne feledjük el, 14 napig indoklás nélkül vissza lehet vinni, ill. juttatni. (Utóbbi estben, nem a feladás dátumának kell 14 napon belül történnie, hanem 14 napon belül vissza kell érkeznie! Ezért ha mód van rá, célszerű személyes átvételi lehetőséget keresni, ahová vissza is lehet vinni személyesen)

Jobb megoldás, ha hifi üzletben, műszaki boltban kipróbáljuk a szerkentyűt! Sok helyen van erre lehetőség (fővárosban, nagyvárosokban)


Jómagam inkább gyűjtögetek a minőségi termékekre, mint ócskát vegyek. Persze, egy olcsóval addig esetleg ki lehet bírni.

(nem ajánlásból írok típust, csupán nekem ez lett a választásom. Harman JBL Reflect Mini NC True Wireless fülhallgató. Szempontok: vezeték nélküli legyen, ne legyen nagy, ne lógjon ki a fültől nagyon (szeretem meditációhoz is használni, sőt alvást segítő hangokkal aludni, tehát ne nyomjon), lehetőleg eléggé fixen álljon, mozgásra nem essen ki, bírja az esőt, izzadságot, kapcsolható zajszűrő előny (megszoktam a fejhallgatón), lehetőleg telefonálásnál se mondjon csődöt.

Listába került kb. 15 db, majd ezt 5-re szűkítettem, árfigyelést állítottam be rájuk. Múlt heti Glamur napokon ezekből három is akciós lett. Ez említett mellett döntöttem a tesztek alapján. Nem bántam meg! De számomra nem felelt meg a saját gumiharangja, pedig három méretet is adtak. A középsővel próbáltam, de megfájdult a hallójáratom, túlságosan feszít. A nagy be sem fér, a kicsi kiesik. Egy Sony harangot tettem rá, avval tökéletes, kényelmes. Sport verzió, így van egy plusz rögzítője, szintén három méretben, a közép pont jó nekem. Nem esik ki, sem alvás, sem sportolás közben! Hangzásnál fontos szempont, hogy van appja, amiben van EQ, így igényeim szerint állítom be. (amilynek nincs, azt nem javaslom) Tehát, vásárlás előtt a hozzá fejlesztett appot is meg kell nézni, akár ki kell próbálni. Az én zenei ízlésem eléggé eklektikus, ezért is szempont az EQ.

2021. okt. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit! Sok vezeték nélküli füles nem használható kizárólag android vagy iOS készülékekkel, számítógéppel, tévével nem! (egyesek pedig kizárólag a saját appjukkal csatlakoznak bluetooth-on. Kaptam egy hónapja 50 éves szülinapomra családomtól egy Xiaomi Amazfit ZenBuds fülest, az pl. csak így funkcionál. Ráadásul, kiderült nem is vezeték nélküli fejhallgató, hanem alvást segítő okos füldugó, amivel zenét nem lehet hallgatni, csak alvást segítő hangokat. (termékleírásában nem szerepelt!))
2021. okt. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Láttam még pár headsetet és ezekről is kérnék véleményt.


LAMAX Dots1

BlitzWolf BW-FYE7

Honor Magic Earbuds

2021. nov. 1. 08:00
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem Baseus van, 12ezer volt, zenehallgatásra nekem bejön.
2021. nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!