Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi erősítő kapcsolóihoz...

Régi erősítő kapcsolóihoz kontakt tisztító?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Van egy erősítőm, egy régebbi típus (JVC A-X40) , és ennek a kapcsológombjai kontakt hibásak. Azért mert akitől vettem, az első tulajos volt, és nagyon nagyon ritkán használta, ő egy öreg volt, Amolyan díszként állt ott nála. A gombjait nem lehet szét szedni, vagyis szét lehet, de akkor kuka az egész. Gondolom ezt kontakt tísztítóval lehget csak orvosolni (?)... Hallottam hogy sok kontakt tísztító ratyi, semmit nem ér. Nekem profi kellene, Tehát nekem olyan kellene, ami tényleg jó, ebben kérem a segítségeteket, remélem kapok hasznos választ. A legjobb az lenne, ha profi szervízes ajánlana valami jó féle kontakt tisztítót, vagy valami megoldást erre...


2021. nov. 6. 09:31
 1/4 Szirty ***** válasza:

Ha a "gombjai" alatt a potenciométereket és a kapcsolókat, érintkezőket érted akkor:

Én úgy csináltam a sajátomnál, hogy vízmentes tiszta alkohollal gazdagon átmostam. Tehát átmostam őket közben kapcsolgatva, forgatva. Vigyázva hogy a kifolyó alkohol lehetőleg ne kerüljön bele máshova.

Utána sűrített levegővel (kompresszor) kifújtam és hagytam még valamennyit száradni.

Nem nagyon kedvelem a kontakt tisztító csodaszereket. Van amelyik többet árt mint használ. Főleg ha ész nélkül használják...

2021. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, kellett volna pontosítanom, de nem értek hozzá. Egyszer, amikor megvettem a készüléket, akkor szétszedtem, és megnéztem mit tudnék vele kezdeni, de láttam hogy ez nem lesz olyan egyszerű történet, ahogy azt az ember gondolná. Szóval, az erősítőn hátul van két "tape" bemenet, és ehhez vannak elől a gombok, amelyekkel ki be kapcsolom egyiket másikat, most a tape 1-be van bedugva a számítógép, és ahhoz hogy ez a csatorna szóljon, a hozzá tartozó "Tape 1" gombot be kell kapcsolni. tehát akkor úgy gondolom hogy ez egy sima kapcsoló gomb, semmi plusz extra. De totál zárt.

A hangerő szabályzóval (egyenlőre) nincs ilyen gondom, csak ezzel a két gombbal, mert ezeket használom.


Remélem látszik a képen, remélem egyáltalán a kép látható:


[link]


Ott van a Tape 1 és Tape 2 gomb...


Olyan tiszta alkoholt honnan tudnék szerezni?

(Kompresszorom van)

2021. nov. 6. 10:45
 3/4 Szirty ***** válasza:

Festék boltokban, háztartási boltokban, gazda boltban keresd.

Leginkább festék boltban.


Kb 1000-1500Ft egy liter

[link]


Alkonek vízmentes alkohol illetve Alkonek vízmentes denaturált szesz néven találod meg.

(ez nem az a durván büdös cucc amit klasszikus "denszeszként" ismerünk)

2021. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2021. nov. 6. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!