Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megmosom a szíjat hogy hogy...

Megmosom a szíjat hogy hogy jó a CD részei?

Figyelt kérdés

Megmosom a szíjat és a kerekeken a szíj helyét pár óra vagy 1 napot jól működik a CD tálca az open gomb és a CD váltó gombjai.

Aztán ezek a hibák lesznek:

nem működnek a open gomb (távirányítón sem akkor)CD váltó gombjai de ha meg mosom a szíjat alkoholba akkor mindegyik jó működik még a tálca is, tálca nem jön ki rendesen akkor azt írja ki DOOR ERR próbálgattam befőttes gumival nem jártam sikerrel, van hogy kibe járkál magától vagy nem jön ki teljesen, De ha megmosom a szíjat hogyhogy működik a tálca?

Ha nem jön ki teljesen a CD tálca de én kihúzom teljesen és vissza tolom akkor szépen be megy de ha nem húzóm ki magától meg áll a felénél és csak be tolom akkor vissza jön a tálca.

Van ritkán be rakok lemezt NO DISC-et ír ki vagy ki vesszem a lemezt akkor meg azt érzékeli benne vannak a zenék de CD nincs benne.

Akartam forgatni a kereket amin a szíj van de meg szorul mind a két irányban, keréknek nem kellene forogni ha kézzel csinálom?

Szíj nélkül tolom a tálcát nem szorul.

[link]

Vagy állapotérzékelő kapcsoló kontakthibája okozza?


Szervizben volt de nem tudták meg csinálni mert nincs hozzá alkatrész így nem kellet semmit fizetni érte.

Meg lehetne ezt még csinálni vagy tényleg már nem?



Elvileg ilyen az én CD mechanikám is de más márkájú készülék:

[link]

[link]

[link]


A kazetta részeibe kellene ilyen görgők:

Kép [link]

De ez elvileg ugyan az lehet vagy tévedek?

[link]



2021. nov. 7. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ékszíj fogyóeszköz, elhasználódik, a cseréje megoldja a problémát. Arra kell figyelni, hogy a megfelelő méretűt vedd. Én ebayről vettem, küldtek 20 különböző méretűt, az egyik jó lett a PC-s DVD meghajtómhoz, egy meg az asztali DVD felvevőmhöz, mindkettő kiválóan működik azóta. Arra kell figyelni, hogy amit kivettél belőle, annál egyel kisebbet tegyél bele, mert az már meg van nyúlva, ha ugyan akkorát teszel bele nem lesz jó.
2021. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kazetta részében a görgő az más, az a szalag egyenletes mozgását hivatott biztosítani (hogy ne "nyávogjon" a zene). Ilyet is ebayen tudsz rendelni, pintch roller a neve.
2021. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

pinch roller*

(t nélkül)

2021. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magyarországon nem lehet már bele valót venni?
2021. nov. 7. 21:34
 5/6 A kérdező kommentje:
A lemezjátszója meg elindulásnál (nem mindig) nyikorog egyet.
2021. nov. 7. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

megint a millenium hifi...

már tavaly is ezt a fotót küldted, dobd már ki azt a vacakot és vegyél valami rendeset végre.

2021. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!