Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » OLED tökéletes feketéjét...

OLED tökéletes feketéjét megéri beáldozni a nagyobb méretű Samsung Qled-ért?

Figyelt kérdés

65" és 75"-os méretekről van szó.

LG G1 és valamelyik Hasonló árú Samsung, de 75 hüvelykes méretben. Konkrét típust nem tudok mondani.



2021. nov. 12. 23:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Igen. Az özönvíz óta időnként előkerül a tökéletes fekete szlogen, furamód mindig épp akkor találják meg. Nem ismerem ezeket a készülékeket (Sonym van sokéve), ha a Samunak alapvetően szép a képe akkor abból a nagyobbat. Menj el mindkét márkaboltba, ott a legjobb beállítással láthatod és el tudod dönteni.
2021. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Én az OLED-et venném.
2021. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De sötét szobában sehol nem tudom őket kipróbálni.


Egyébként nekem is az oled felé billen a mérleg.

2021. nov. 12. 23:52
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

"De sötét szobában sehol nem tudom őket kipróbálni."

De, otthon, este.

Közel 14 estéd van rá, ha érted mire gondolok.

2021. nov. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
A nagyobb kép kárpótol. A fekete nem annyira fontos, mint mondják... Az ANSI kontraszt és a minél nagyobb kép sokkal többet ér.
2021. nov. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

Én pár hete vásároltam egy Samsung Q80A készüléket.

Hát eléggé megvagyok vele elégedve. A fekete valóban fekete. De a többi szín is eléggé szép benne, tudom ajánlani.

De egy oled képével nem veszi fel a versenyt.

Akkor inkább neo qled. Az sokkal jobban tudja a színeket eloszlatni. A hattervilagitassal, már már majdnem hozza az oled képét.

2021. nov. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

amelyik neked tetszik. Nézd meg egy boltban.


De nem kell a sötét szoba, ezt a fekete dolgot nagyon durván félreértitek. Nem a szünet a 2 film között fekete a fekete, hanem a brutális és pontos kontraszt.


Nézd meg napfényben egymás mellett mindkettőt és megmondod egyértelműen, akár napsütésben is.

Ha meg nem mondod meg, akkor NEKED nem kell.

2021. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Samsungot elvből többet soha.

Mikor nyilvánvalóvá vált hogy teljesen versenyképtelenek, belebuktak az OLED fejlesztésbe miközben az LG-nek egyre jobban futott a szekér, akkor ugye a Samsung kivonult az OLED technológiából, és a mezítlábas kommersz háttérvilágításos LED TV technológiájukat egyszerűen átnevezték QLED-re. Hogy megtévesztő legyen a laikus felhasználók számára.

Gyakorlatilag nem volt termékük a prémium szegmensben, ezért egy megtévesztő marketing elnevezéssel (QLED) kezdték gagyiztatni a piacot, és a hagyományos háttérvilágításos LED TV-ket QLED fantázianév alatt odahazudták az OLED mellé, hogy valamit fel tudjanak mutatni.

Ez egy ocsmány trükk volt, így függetlenül attól, hogy azóta jó vagy rossz-e a QLED, soha többé Samsung. Mert nem szeretem ha hülyének néznek.

2021. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
64%

Amúgy én a q80a-kiadasban azt vettem észre, hogy a fekete kB olyan mélyen fekete majdnem mint egy olednel. KB nincs különbség.

A különbség ott van amikor full sötét szobában nézed pl az RTL-t és a jelenetben van egy hosszú fekete szünet, pl a kill bill-ben amikor eltemetik a nőt és sokáig fekete a kép, olyankor a tv logó és a 18+ karika körül latszik, hogy kicsit fehér körvonal van körülötte.

Nem zavaró, csak egyszerűen ott van.

De ezt nem hibakent vagy hátránykent írom, hanem mint észrevétel.


Nagyon sok dolog érvel az oled mellett is. Pl nincs ez a jelenség amit fentebb írtam. Nekem eléggé nyomorék szemem van. És néha zavaró a qled erős túlinvertált színe. Az oled kevésbé operál ilyen túl erős színekkel, sokkal természetesebb.

Én egyetlen egy dologért nem választottam az oledet. Az pedig a sok üzemidő. Nálunk a hálóban van a tv és mindig arra alszunk el, tehát rengeteget megy, egész éjjel egy adón van, féltem, hogy a logók illetve a korhatar karikák beéghetnek.


Ha a tv nálatok mindig bevan kapcsolva és rengeteget megy, akkor is ha épp nem is nézitek és szeretnétek egy kimagaslo jó kepminoseget akkor csakis a qledet ajánlom.


De ha inkább mozizásra hasznalnatok, ha kiszeretnetek maxolni a mozizás élményét, ha tényleg professzionális élményt szeretnétek, akkor az oled lesz a kedvenc nálatok.

2021. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nincs tv előfizetésem és nem is lesz. Reklámokért elvből nem fizetek.

Moziszobába lesz és ezért kéne a 75", de az már 2800€ a g1-ből. Ezért jött az olcsóbb, de nagyobb qled ötlete.

2021. nov. 13. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!