Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az létezik, hogy a Hangszóróm...

Az létezik, hogy a Hangszóróm fogja a Rádió adást? O_o

Figyelt kérdés

mindent ki x-eltem a gépen a tv-t lehalkítottam és halkan a hangszórómból szól a rádió adás. nem tudom feljebb hangosítani de biztos ,hogy onnan jön. ilyen létezik? O___o

(jahm és gépi hangszóró.)


2010. szept. 4. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

igen, létezik. A második világháborúban acéllemezt és grafitot használtak diódának, hogy a lövészárokban foghassák a rádiójeleket.


úgy tűnik, a gépeden nem megfelelő az árnyékolás, és van benne egy olyan LC rezgőkör, ami éppen a rádióadó hullámhosszán rezonál.

2010. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van, én orosz rádióüzeneteket fogok. Olyan, mintha egy űrállomásról jönne.


Rossz az árnyékolás az utca pont ezen részén; ha csak egy busz jön, akkor is berezonál a hangfal.

2010. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de eddig nem is fogott semmit. á tényleg el kéne vinni már csinálni vele vmit :(
2010. szept. 4. 14:14
 4/10 A kérdező kommentje:
hát én szerencsére magyar dolgokat hallok. nem tom vmi sport rádió lehet de nagyon idegesít ,hogy belepofáznak amikor zenét hallgatok :S
2010. szept. 4. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem a hangszóró a hibás, hanem a hely ahol laksz.


Ez olyan, mint a térerő: ha valahol nincs térerő (nevezzük résnek), onnan nem tudsz telefonálni.


Az árnyékolás (rádiójelek ellen) ugyanilyen, csak fordítva. Csak ott "szűrődik át" (hallatszik), ahol "rés" van.


2. voltam

2010. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Talán annyit lehet tenni, hogy körberagasztod alufóliával a szobádat, hogy jobban védjen a rádiójelek ellen. Mint az ufóknál az agymosás ellen. XD
2010. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
arrébb tettem 5 centivel. XD már jobb. valószínűleg azért fogta mert apa minden nap bejön gépezni és mivel rendmániás eltette máshova. :S
2010. szept. 4. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, létezik!

A probléma oka, hogy a silány minőségű vezeték, ami összeköti a gépedet az aktív hangszóróval, összeszedi a közelben levő rádióadó(k) jelét, amit az aktív hangfal demodulál és felerősít!

Egyébként itt már foglalkoztunk a témával!

2010. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Létezik, sajnos tl olcsó volt.

Az meg h nem aészülék hibája nem teljesen igaz. Ha leraksz ugyan abba a pontba egy fél millás erősítőt lehet nem hallod zene mellett a sportrádiót. :D

2010. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nekem volt egy 2,1-es számítógép hangszóró szett és én egy dvd-lejátszóhoz használtam ekkor nekem is jött valami Spanyol nyelvű adó.Hozzá teszem hogy a Dvd-és a hangszóró nem egy minőségű termék volt!
2010. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!