Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Használ még valaki VHS videót...

Használ még valaki VHS videót és kazettákat?

Figyelt kérdés
Még meg van a régi VHS magnóm és egy csomó kazetta is, de már vagy legalább 10 éve nem volt bekapcsolva sem. Sőt már a DVD-kről is teljesen leszoktam. Van még olyan, aki használja ezeket, van egyáltalán bármilyen piaci értéke az ilyen készülékeknek, kazettáknak?

2021. nov. 16. 22:33
A kérdező szavazást indított:
Rendszeresen használom még a VHS magnómat
Néha használom már a VHS magnót
Meg van még a VHS magnó és kazetták is, de már nem használom, csak a port fogja
Nincsenek már meg, amikor még volt értéke, eladtam
Volt VHS magnóm, de kazettákat sosem gyűjtöttem hozzá
Sosem volt VHS magnóm, kazettákat sem gyűjtöttem
Tévém sem volt soha
Egyéb - leírom bővebben
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van magnóm és kazettáim is. Úgy fél éve nézhettem utoljára, de ha már egyszer pénzt költöttem rájuk 25 éve, nem is keveset, akkor miért ne. 3600 Ft volt egy kazetta, ami akkoriban kicsit több pénz volt mint most, nem is csodálom, hogy rendszeresen másolták. Ma már egy DVD 990 Ft, azokat szoktam is néha még venni, ennyit megér. De a nagy stúdiók kezdenek leszokni a DVD kiadásról is, így nem marad más választásom, mint a kalózkodás. Előfizetni nem fogok semmire, én meg akarom vásárolni a filmet, úgy ahogy anno a kazettákat, aztán megnézni bármikor, akár 25 év múlva is.
2021. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, jut eszembe, nem is olyan rég használtam azt a magnót, az olimpia alatt néhány párhuzamos eseményt kazettára vettem fel. A drága Digi ugyanis külön multiplexre rakta az M4-et és a Dunát, így a digitális műsorrögzítő berendezésemmel nem tudtam felvenni. Bár lehet vele két csatornát felvenni és egy harmadikat nézni, mivel szegény egytuneres, mindháromnak azonos multiplexen kell lennie. Így jobb híján a Dunát kazettára vettem fel. Szerencsére a Digi még sugároz analóg jelet, így nem volt nehéz dolgom, csak be kellett dugni a kábelt a magnóba és behangolni a csatornákat. Az időzítővel gondba voltam, mert a magnó az évet csak 2017-ig engedi állítani, így keresnem kellett egy olyan évet, ahol a napok ugyan oda esnek mint idén, szerencsére nem volt nehéz manőver, csak a dátumkijelzés volt kicsit fura emiatt.
2021. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mostanában nem használom, viszont van itt jó sok VHS kazetta, amit nem ártana bedigitalizálnom.

Van hozzá digitalizáló-kártya és merevlemezes felvevő is, csak idő nincs, mert folyamatos figyelmet igényelne.


Három darab VHS magnóm van, de abból sajnos csak az egyik Hi-Fi sztereó.


Jut eszembe, kb. fél évvel ezelőtt beüzemeltem a legrégebbi videomagnómat és közben kimentem a konyhába kettő perc időtartamra.

Mire visszaértem, olyan füst volt a szobában, hogy egy hét múlva is érezni lehetett. De a videó működött tovább... és még mindig működik.

2021. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hintalow ***** válasza:
100%

Nem használok, mèg jó 8-10 ève bedigiztem a csaladi videókat, a műsorosokat meg eladtam (jó inkább odaadtam, mert mar akkor is ingyen elvihetőkènt tudtam csak megszabadulni tőlük) meg a lejátszót is.

Azóta már a dvd-ket is leszanáltam, csak gyűjtögettèk a port a polcon.

2021. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Nálunk egy vezetékes telefon kezdett el füstölni.🤣
2023. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!