Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen látványra lehet számíta...

Milyen látványra lehet számítani, amikor egy FullHD felbontású TV-n nagyobb felbontású (UHD, ...), és amikor alacsonyabb felbontású (HD, SD) tartalmat nézünk; amikor egy UHD felbontású TV-n alacsonyabb felbontású (FullHD, HD, SD) tartalmat nézünk?

Figyelt kérdés

Három dologra kérdeztem rá egy kérdésben.

Köszönöm, ha mindhárom részkérdésre egyértelmű, szemléletes válaszokat adtok.



#FullHD TV-n UHD tartalom nézése #FullHD TV-n HD, SD tartalom nézése #UHD TV-n FullHD, HD, SD tartalom nézése
2021. nov. 22. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1: semmit, hisz megvan a max pixelszám kb ugyanaz lesz mintha fullhd lenne

2. fullhd tv-n annyira még nem érzékelhető a rosszabb képminőség

3. egyértelműen látszik (fullhd-ra ez nem érvényes csak a rosszabbakra), h sokkal szemcsésebb szétesőbb a kép, de ez ugye nagyban függ attól, h mekkora a képernyőátló - 30 coloson egész jó, 75 colon meg kalap kaki az sd műsor

2021. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Full HD TV-m van. Egy átlagos filmnél, amiben nem a látvány a lényeg, szinte semmi különbséget nem veszek észre a full HD meg az SD tartalmak között. A legtöbb filmnél bőven elég az SD, legalább kevesebb tárhelyet foglal. Viszont ha olyan filmről van szó, ami különösen látványos, amiben nagy szerepe van a látványnak, akkor mindenképp a full HD-t részesítem előnyben.

UHD-vel sajnos nincs tapasztalatom. Egyszer én is tettem fel azzal kapcsolatban kérdést. Full HD-s TV-n nyilván csak full HD minőségben látnád. Állítólag nem nagyon látható a különbség, legfeljebb nagyon nagy képernyőn olyan közelről vizsgálva, ahonnan normál esetben úgyse nézel filmet.

Viszont engem is érdekelne a többiek válasza, akiknek van tapasztalatuk UHD-vel.

2021. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 tehát akinek nagy képernyős UHD TV-je van, nem is érdemes rajta SD-t nézni?
2021. nov. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, nekem 70 colos uhd tv-m van, a tv adás pedig sima SD műsorú


szörnyű, nagyon sok részlet elveszik, ugyanis 16szorosára kell felnagyítani az SD műsort amit lehetetlen brutál minőségvesztés nélkül (nagyjából ezért nem is tévézek, csak netflix meg amit letöltök)

2021. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

A felbontás egy dolog, ami fontosabb nála a tömöritès. Mivel az UHD filmeknek nagyobb a bitrátája, mint a FHD-nek, tisztább

, élesebb lesz a kép,még ha csak egy FHD TV-n nézed is. Az UHD TV-n a részleteket megfelelő tartalom mellett, csak bizonyos távolságból érzékelheted, 2-3M-ről egyre kevésbé.

UHD-tvn a kisebb felbontású tartalmak hibái jobban láthatóak, de nem is a felbontás miatt, inkább a gyenge bitráta miatt.

2021. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
havernak 4k tvje van. az sd-ket meglepő módon szépen játssza, nincs kockásodás
2021. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Különösen az 1. a 2. és az 5. hozzászólás volt segítségemre.

Új tv vásárlásán gondolkodunk, és a válaszaitok alapján csak megerősödött bennem, hogy teljesen megfelelő választás lehet számunkra egy FHD-s felbontású, ~110 cm átmérőjű tv, amit rendeltetésszerűen 3-3,5 m távolságról néznénk. Ez a tv-adásokhoz is megfelelő, és az internetről letölthető filmekhez is jó.

Játékra meg nem használnánk, és feltehetőleg ilyen átmérőjű képernyőt közelről nézve már zavaró is lenne a kép pixelesedése.

2021. nov. 23. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!