Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Meddig tudom huzni a procim...

Meddig tudom huzni a procim biztonságosan? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy van egy AMD Athlon XP 2400+ procim, ami 1500Mhz-en megy ami valljuk be rettenetesen kevés és hogy meddig tudnám úgy húzni, hogy biztos ne legyen baja semminek, és milyen program kell hozzá?
2010. szept. 5. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A "program" neve BIOS és a hűtéstől függ, hogy meddig biztonságos :)
2010. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán 1700-1800 körülig még belefér hűtés csere nélkül is.

Ha túlmelegszik úgyis visítani fog és leáll.

2010. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is van gépem ilen procival, ezt a procit nem fogod húzni jobb ha tudod. :D

De végülis megpróbálhatod lehet a nagy szórás áldozata vagyok.

Am meg emeled 10hmz-enként az fsb-t, és amég elindul a windows addig bírja. Ha már nem, emelhetsz a feszen. Addig emeld még el nem indul, a CPU nem duran el (ha minden igaz) mert a védelem lekapcsolja. Ha megvan a max órajel amn még fesz emeléssel elindul a windows, onnantól lehet tesztelni h meddig bírja, everestel pl. Ha negyed óráig-20 percig nem fagy max terhelésnél mondhatni h stabil. Ha lefagy visszaveszel a feszból, órajelből 5mhz-et.

Persze ezt most így nagyon nagy vonalakban, ennél jóval összetettebb a dolog, de kezdésnek ennyi is elég. Jó szarakodós téma, elkillódik vele az ember.

Viszont google neked is barátod. :)

2010. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cipi8 ***** válasza:
Szerintem ha nem vagy ilyen be jártas akkor ne is kezdj bele mert még komoly károkat is tudsz okozni magadnak és szerintem te sem vagy a pénzed ellensége! Amúgy ezzel csak a proci élettartalmát csökkented! De ha minden kép húzni akarod fordulj szakemberhez mert szerintem a kérdésedből ítélve nem vagy jártas a témában, amúgy minden procit lehet állítani!
2010. szept. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat megoldottam a problémát. Ismerős "jártas a témában" és csak annyi volt a baja h lemerült a boiselem és a proci órajele visszaállt az alapra ami 1500Mhz de a valós értéke 2000 vagyis pontosabban 1995 mivel az fsbnek 133nak kell lennie igy 15x 133 a valós érték igymosz 2000MHz en megy :D
2010. szept. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!