Ha a TV-ből kipattant egy darab mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap veletlen a TV képernyőjéhez dobtam a kulcsot, ami kiszakított egy kis hangya méretű darabot a kijelző felületéből. Annyira nem látszik de ha mondjuk bekapcsolva fekete a képernyő akkor látszik hogy világít az a kis pont fehéren, és zavaró mert nagyon fényes fehér. Esetleg lehet javítani vagy mit tudnék csinálni hogy ne látszódjon az a kis fehér pont? El tudom vitetni megjavíttatni?

2021. dec. 3. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már olyan technológiák, hogy szinte lehetetlen a javítás. Képernyőcserével lehet csak megoldani.

Esetleg akkor javítható lehet, ha maga a kijelző panel nem sérült, hanem csak valamelyik előtte elhelyezett szűrőréteg. Azt viszont nem tudom, hogy A: lehet-e külön cserélni, B: ha lehet, szórakozik-e bárki ilyennel.

Gyanítom, hogy komplett képernyőcsere lesz a vége.

2021. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerencsed van hogy csak ennyi a baja.


Szerintem hivatalosan kijelzot, legalabb is fizikai serulest, torest repedest sehol nem javitanak.


2 lehetoseged van:

Vagy csere, de elotte kiserletezhetsz vele, vesztenivalod nincs

Vagy megszokod


Namost az elso lehetosegnel a kiserletezes a kovetkezot jelenti, ha neked vagy ismerosodnek van muszaki erzeke es nagyon ugyes keze: En pl megprobalnam a feher vilagito pottyot valami festekkel nagyito alatt a legkisebb teruleten elfedni. Ezutan opcionalisan a kis anyaghianyt ici pici mennyisegu mugyantaval kitolteni.


Nyilvan lehet hogy nem sikerul, es biztos hogy olyan mint volt mar sosem lesz. Nem tudom a serules mennyire zavaro helyen van. De igy lehet a pottyot le tudod soteteni igaz akkor meg egy sotet hangya lesz a kijelzon allandoan. De ez lehet ritkabban lesz zavaro. Neked kell eldonteni.

Ha megsem jo az eredmeny vagy tovabb kiserletezel vagy kijelzo csere.


Illetve kis magan szervizeket, ahol nem csak cserelnek, hanem esetleg hajlandoak "barkacsolni" felhivnek. Hatha...


Pl: [link]


Ugy tunik mintha kijelzot is javitana. Jelentsen az barmit is...



Probaltam az otletemre valami Youtube videot talalni de csak olyan volt ami trollkodas... es a "javitas" vegen ripityara torte a kijelzot, demonstralva hogy nem lehet javitani a torott kijelzot.


De azert nagy forumokon pl Reddit nezz szet. Hatha valakinek van tapasztalata otlete.

2021. dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#1;

Ez igy igaz...

De nagyjabol a regi technika is ilyen volt. Legalabb is ami a "kijelzot" illeti. Ha megserult a hagyomanyos uveg kepcso pl megrepedt, eltort... az ott is kuka volt. Bar serulesnel a kepcso altalaban berobbant, tehat ott nem is maradt semmi amit javitani lehetne... :)

2021. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3.


Erre nem is gondoltam, de jobban belegondolva igaz. Annyi a különbség, hogy azoknak a 70%-át azért cserélték le, mert jött újabb, jobb. Nem pedig azért, mert 2-3 év után bedöglött 5 képpont a képernyőn.

Viszont ha belegondolsz, egy 4K-s, 108 cm-es tévén több mint 8 millió picike képpont helyezkedik el. Az azért semmi. Az én Philips tévémen kb. 3 hónap után be is égett egy pont, de semmit nem ront az élményen. Sőt, ha eléállítanék valakit, szerintem sosem venné észre. Pont a bonyolult technológia miatt ez nem is számít garanciális hibának.

2021. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2 es otletet en adtam.

Ha megprobaltok hazilag javitgatni, vagy esetleg szervizben, ird mar le mi lett a vege. Kivancsi lennek. Esetleg valami kepmegosztora par fotot tolts mar fol. Olyan elotte-utana fotot. Persze ha nem nagy keres. Koszi.

2021. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a sok választ! Megkérdezzuk itt a környéken a TV szervizeseket csinalnak e képernyő cserét, aztán majd leirom mi lett a megoldás #2-es.

Akkor tudnak kijelzot cserélni? Van ilyen lehetőség?

2021. dec. 3. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Kijelzőt cserélni gond nélkül tudnak, ha csak nem valami no-name tévéről van szó. Viszont paneltől függően komoly ára lehet, a tv újkori árának arányában.
2021. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"itt a környéken a TV szervizeseket csinalnak e képernyő cserét,"

Biztos csinálnak, nem az a kérdés, hanem amikor megmondják az árát, nem biztos hogy akarod majd.

2021. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ezert irtam, hogy mielott a panel csere mellett dontesz (aminek arabol hasznalt TV-t biztosan, de lehet ujat is vehetnel) vagy amellett hogy kidobod a TV-t, elotte kiserletezhetsz rajta. Hatha turheto minosegre tudod hozni. Es akkkor 0 Ft-bol is meguszhatod akar.


De arrol ne keszits fotot ha teljes panelt cserelnek... azt el tudom kepzelni :)


Csak ha meglevot meg tudja javitani valaki... arra lennenk kivancsiak.


Amugy szerintem anyagilag ugy jarnal a legjobban, ha ezt eladod ahogy van. Melle csapod amit a javitasra szantal volna, es veszel egy hasznaltat. Vagy ujat...

2021. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg ne csak azt kerdezzetek meg hogy cserelni tudnak-e. Az szinte biztos.


Hanem hogy a jelenlegit tudjak-e javitani. Azaz a kitort kis anyaghiannyal tudnak-e valamit kezdeni.

2021. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!