Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen kábellel lehet összeköt...

Milyen kábellel lehet összekötni egy laptop HDMI kimenetével egy Videoton C2111-AM típusú hagyományos (képcsöves) TV-t, aminek csak 1 db AV1 (SCART) és 1 db antenna csatlakozója van?

Figyelt kérdés

Nem találtam olyan linket, ahol a a TV leírása online megnézhető lenne, de innen letölthető:

[link]


A TV-t egy HP250 G7 laptoppal -annak HDMI kimenetével- szeretném összekötni, hogy így internetről letöltött tartalmakat tudjunk nézni a laptopénál nagyobb képernyőn. (Nem gond, hogy a TV képernyőjének kicsi a felbontása, hiszen a TV műsorokat is ezen nézzük és elfogadható a látvány.)


Jó lenne, ha létezne egyszerű, kábeles összekötési lehetőség vagy valamilyen olcsó TV okosító, amivel megoldható lenne a két eszköz összekötése; ha tudnátok megoldásokat, termékeket ajánlani. Köszönöm.



#HP250G7 laptop összekötése Videoton C2111-AM képcsöves TV-vel #HDMI output SCART input kábel
2021. dec. 10. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

HDMI-AV konverterre van szükséged. Valami ilyesmi:

[link]

Figyelni kell, mert hasonló külsővel van ami fordítva működik, AV jelből csinál HDMI-t.

Van ebből sok más típus, a linkelt csakn egy példa.

2021. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a HDMI digitális, a SCART meg analóg, csak aktív átalakítás lehetséges, tehát egy kütyü kell hozzá, aminek áram kell és sajnos, mint minden átalakítás velejárója, némileg romolhat a kép minősége. Én egy ilyet használtam, némileg fakóbbak lettek a színek tőle, de a tévé képbeállításainál nagyjából lehetett korrigálni.

[link]

Ehhez még kelleni fog egy SCART-RCA átalakító is, ami INPUT, vagy kapcsolható. Ilyet találsz boltokban is, a vám miatt érdemes ezt szerintem itthon beszerezni, de ha 2000 Ft-nál drágább, akkor már jobban megéri ezt rendelni:

[link]

(a kapcsolót IN állásba kell majd tenni)

2021. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A médialejátszó AV kimenettel a másik megoldás. Drágább, de azt egy majdani lapos tévével is lehetne használni. Valamint nem a laptopot kellene használni a film nézésre.

Ez is csak egy példa:

[link]

Ezeket is jól meg kell nézni, az AV kimenet viszonylag ritka már.

2021. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!