Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Honnan tudhatom meg, hogy egy...

Honnan tudhatom meg, hogy egy erősítőre milyen hangfal köthető?

Figyelt kérdés

Vettem egy erősítőt, de sehol nincs megadva, hogy hány ohmos hangszórót lehet rákötni. 4 ohmos hangszórókat tettem rá, de az erősítő iszonyatosan melegszik, attól félek, hogy felgyullad. Le is kapcsoltam, nem akarok tovább kockáztatni. Viszont már mindent végigbogarásztam, sem a weboldalon, sem a mellékelt leírásban nem szerepel ilyen adat. Egy olcsó darab volt, ennek ellenére viszonylag szépen szól.

Egyáltalán ha tönkremenne, az kinek a felelőssége, vonatkozik-e a garancia, ha nem adják meg a terhelhetőséget?



2021. dec. 23. 16:34
 1/10 Szirty ***** válasza:
82%

"...de sehol nincs megadva, hogy hány ohmos hangszórót lehet rákötni"


Még nem láttam olyan erősítőt aminél ez nem volt megadva a műszaki paraméterek között.


De engem érdekelne hogy te mit gondolsz arról, hogy milyen választ is vársz a kérdésedre.

Leírod a kérdést, hogy van egy erősítőd de nem tudod milyen hangfalat lehet rákötni.

Leírod, hogy 4 ohmossal melegszik.

Leírod hogy szépen szól.

De semmilyen információt nem közölsz ami az erősítő azonosításához szükséges lenne.


Tehát: gyártó, pontos típus.... Hol vetted, milyen, stb...

Vagy kristálygömböt kapcsoljuk be?

2021. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

0 információból varázsoljunk. Csiribá csiribú, a régi Orionok vagy videoton jó lesz. Az mindenre jó, vagy nem...


Minden elektronikai eszköz melegszik. Minden!

2021. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kötözködő, tapló beszólásokat köszönöm nem kérek. Azok ugyanolyan haszontalanok, mint az erősítő kézikönyve. Ha nem akarsz válaszolni, akkor inkább ne válaszolj, ha további információ kell, akkor azt meg gúnyolódás és beszólogatás nélkül is meg lehet mondani.


Amúgy erről van szó: [link]

2021. dec. 23. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Intelligencia 1x1:

Ha nem írsz konkrétumot akkor nem fogunk könyörögni hogy segíthessünk.


Paraszt stílusod okán inkább modort tanuljál... Arra nagyobb szükséged lenne.


Erősítővel meg csinálj amit akarsz. Részemről ennyi.

2021. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Azért kérdező nem kellene mindjárt tapló beszólásnak nevezni 1-es és 2-es válaszát, mert igazuk van. Utánanéztem, valóban sehol nem találni erre adatot, még a gyártó honlapján sem. Még az erősítő hangszóró csatlakozóinál sincs feltüntetve semmi:

[link]

Az egyik legalapvetőbb adatot nem közlik, ezek után nem lehet túlzottan jó vélemény erről az erősítőről.

A mai erősítők általában 4 vagy 8 Ω-os terhelésre készülnek, 8 Ω-os vagy még biztosabb, ha 16 Ω-os hangszórót használsz hozzá. Mindegyik erősítő melegszik főleg, ha jól megbőgeted, de az „iszonyatosan melegszik” az már nem jó jel.

2021. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm. Nekem is ez a gondom, hogy semmi sincs feltüntetve és ha tönkremenne a 4 ohmos hangszóróktól, akkor nem akarom elvnni a balhét. Egyáltalán ha tönkremenne, az kinek a felelőssége, vonatkozik-e a garancia, ha nem adják meg a terhelhetőséget?

(A gúnyolódást meg a parasztkodást amúgy nem én kezdtem, szerintem normálisan is meg lehetett volna mondani, hogy több infó kell.)

2021. dec. 23. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

A kínaiak "hiresek" arról, hogy alulméretezik a hűtést.

Több eszközöm rokkant meg hűtés miatt.

Kis méretű szivargyújtóba dugható 12V/USB táp.

Olyan kicsi, hogy komplett eltűnt az előlapját leszámítva az aljzatban.

Lyuk olvadt a házába.

kapott hűtőbordát, azóta jó...

2021. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

„Egyáltalán ha tönkremenne, az kinek a felelőssége, vonatkozik-e a garancia, ha nem adják meg a terhelhetőséget?”

Ez jó kérdés, szerintem a gyártó felelőssége, hiszen ő nem adta meg, hogy mekkora impedanciájú hangszóró csatlakoztatható az erősítőhöz. Aztán, ha emiatt tönkremenne az erősítő, nem tudom hogyan tudnád a végül is jogos problémád érvényesíteni.

Egyet lehetne tenni, ha lenne valaki hozzá értő ismerősöd, akkor ő be tudná neked mérni. Az meg van adva, hogy csatornánként 50 W RMS, bár ezek után ki tudja, ez mennyire igaz. A biztonság kedvéért 16 Ω terhelésen elkezdi szinuszos jellel egyre jobban kivezérelni, közben oszcilloszkópon figyelni a jelalakot. Előbb-utóbb a kimeneti jel elkezd torzulni. Ez a torzítás közelítőleg hallás után is megállapítható. Ennél a pontnál megnézi mekkora a kimeneti feszültség. Ez a legnagyobb kimeneti feszültség nagyjából független a terheléstől. Ebből számítható a maximális kimeneti teljesítmény:

Pki=Uki²/Rt

Ebből: Rt=Uki²/Pki=Uki²/50

Ha például Uki=20 V, akkor Rt=20²/50=8 Ω

De, ha ez nem megy, akkor legjobb, ha 16 Ω-os hangszórót használsz, abból szinte biztosan nem lesz baj. Legfeljebb a maximális teljesítmény kevesebb lesz 50 W-nál, ha az erősítő 8 Ω-os, akkor a kb. a fele, ha 4 Ω-os, akkor a kb. a negyede.

2021. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Kínai cuccnál jó azt is figyelni terheléskor, hogy a táp horpadását jelző nagyfrekvenciás zaj (vagy nem kapcsolóüzeműnél az 50Hz) mikor mutatkozik a kimeneten.
2021. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem pusztult meg erősítőm, mert leégett a hangszóró lengőtekercse és kb. zárlatba került.

Akkor meg már mindegy mennyi a névleges hangszóró impedancia.

Ezt add el, ha reklamálsz..

2021. dec. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!