Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox Series S vagy Playstation 4?

Xbox Series S vagy Playstation 4?

Figyelt kérdés

Tudom, egymilliomodik ilyen kérdés...


Szóval szeretnék venni magamnak egy konzolt és egy használt PS4 és egy új Xbox Series S között vacillálok.


Akinek esetleg van mindkettő, vagy csak az egyik, leírná miért jobb - rosszabb előnyösebb az egyik a másiknál?


PS4 tetszik mert:

Last of Us

Lemezmeghajtó (Használt gamek miatt)


Xbox tetszik mert:

Forza

Game pass



2021. dec. 27. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Xbox Series S egy jelenlegi generációs konzol. Minden szempontból erősebb és fejlettebb egy PS4-nél, akár sima, akár Slim, akár Pro. Nem is hinném, hogy egy árkategóriában vannak használtként. A Series S kb. most jött ki egy éve (tehát a használt példányok is legfeljebb ennyi idősek), a PS4 pedig 2013-mas konzol (persze azt is gyártják talán még most is, szóval az is lehet akár még csak 1-2 éves).


A PS4 mellett szól, hogy elég sok PS exklúzív van, az mondjuk kérdés, hogy mennyi érdekel téged ebből. Én anno amikor a konzolomat vettem 2-3 éve, akkor a játékok miatt döntöttem az PS mellett, de ha nálad csak a Last of Us az egyedüli játék ami PS exklúzív, akkor lehet, hogy nem perdöntő.

Továbbá igen, a PS-en van lemezmeghajtó és van belőle 1 terrás háttértárú verzió is, Series S-ből csak 500 gigás van, viszont az SSD és mérhetetlenül gyorsabb, mint a PS4 HDD-je.

Megoldás lehet, ha bírja a pénztárcád, a Series X. Azon a háttértár is 1 terra és van lemezolvasó is. Mondjuk én soha nem vettem egyetlen egy lemezes játékot a PS-emre, mindent online szereztem be, akciósan. Nem is tudom, hogy valaha kinyitottam-e a blue ray olvasóját.


Ha most kellene konzolt vennem, akkor én bizony most az Xbox felé hajlanék a PS5-el szemben is, nemhogy egy 4-essel szemben. Bár valószínűleg inkább X-et vennék S helyett.

2021. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal többet nyersz Game Passal mint amennyit vesztesz a lemezmeghajtón. Emellett persze minden XBO/PS4 generációs játék jobban fut a Series Sen. A nextgenes játékok meg ugye nem is futnak régebbi hardweren. A kb 360GB szabad hely elég fájó lehet, de a géphez csatlakoztathatsz külső legalább USB3.0ás és legalább 128GBos merevlemezt vagy SSDt amin tárolhatod a dolgaidat. Emellett ha gyors neted van a Game Pass (Ultimate) támogatja a streameléses játék lejátszást a Game Pass játékok nagy részére.
2021. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
a szoftverhez vedd a vasat. mivel akarsz játszani? nézd meg a Nintendo kínálatát is. illetve mi van a haveroknak, mert crossplatform nem igazán van.
2021. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
GamePass Cloudhoz gép se kell, csak egy mobil. kiteszed a képét a tv-re, bt-n felcsatlakoztatod a kontrollert, és mehet is a játék
2021. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!