Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes OLED TV-t vásárolni?

Érdemes OLED TV-t vásárolni?

Figyelt kérdés
Lehet furán hangzik a kérdés, de azért kérdezem, mert félek a beégéstől és , hogy "sötét" a képe. Olyan ember válaszát várom, aki rendelkezik OLED televízióval. Mennyire kell félni a beégéstől?

2022. jan. 21. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mai tévékben már van olyan technológia, ami a beégés elleni védelmet segíti. Egyes márkák pár óra használat után figyelmeztetnek egy pixelfrissítő lefuttatására, és ha azt ignorálod, még pár órára rá már magától megcsinálják.

De egy biztos: ha többségében tévécsatornák nézését tervezed napi több óra használattal (fix logók vannak), akkor nem ajánlott az OLED. Nappali használatra, fényes szobában szintén nem jön ki az előnye.

Amúgy meg félni azért nincs mitől, mert ott van a 3 év garancia (250 ezer felett).


(nincs ilyen tévém, de hónapok óta rajta vagyok a témán - prohardveren van egy 67 ezer válaszos topic, ott napi szinten pörögnek az érvek és tapasztalatok ha olvasni akarsz, itt 3 válasznál többet nem fogsz kapni)

2022. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!


Igazából nincs túl világos a szobámban, illetve inkább Netflix, apple tv néznék rajta, na meg persze néha game. Szóval így igazából jó választás lehet?


Most egy 8 éves LG FULL HD tv-t cserélnék le.


[link]


Ezt néztem ki, sajnos nem sajnos, nem akarok 4-5-6 ezret TV-re költeni , ez meg elég jó árnak tűnik és még belefér :).

2022. jan. 21. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az LG-nél A-tól G-ig vannak növekvő sorrendben a kategóriák megadva, és az "A" a belépő szint, ami a legkevesebbet tudja.

Itt van kiszűrve erre a típusra a másik fórum. A kommentek jobb felső sarkában lévő piros nyilacskára kattintva a "válaszok erre a hozzászólásra" gombra kattintva megmutatja, hogy miket írtak mások erre.

[link]

[link]


Most az, hogy a típus az 48A1, vagy 48A13 már részletkérdés, csak minimális különbségek vannak (pl. szín). Általánosságban az a vélemény mindenkinél, hogy nem ajánlják. De azt is vedd figyelembe, hogy olyanok írják akik ki tudnak/akarnak adni 4-5-600 ezer forintot egy tévére, és a magasabb kategóriához hasonlítják a tévét. A fenti fórumokon is a C1 alattiakról nem sok szó esik, azt tartják az alapnak (ami 2 kategóriával magasabb az A-nál) - a 48-as C1-ek 340-350 ezernél járnak most.

2022. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer a segítséget!

Persze azt vágom, hogy ez egy alap belépőszint, de ugye nincsenek nagy elvárásaim , mint sok embernek , hogy mindenben tökéletes legyen.. :D

Csak egy nagyon szép színű TV-t szeretnék, ahol pl a fekete tényleg fekete.

Nincs szükségem 120 hz-es kijelzőre, se 2.1 HDMI, se 100 colos TV-re, mivel nem akkora a hely :D Tényleg annyira, hogy haza jövök, vagy hétvége .. akkor elindítok egy Netflix vagy apple tv műsort, néha esetleg PS és ennyi :D


Csak azért félek, mert olvastam, hogy ugye, ahogy írtam fentebb is, beéghet, bár nem nagyon nézek adókat, ha meg igen, max foci meccset, ha a csapat vagy a válogatott játszik, illetve a sötétség, hogy mennyire sötét a képe.


Így ezek alapján te szerinted nekem, teljesen megfelelne az A1 , vagy inkább nanocell vagy qled felé kacsingassak?

2022. jan. 21. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez még külön teszteket, unboxing videókat és véleményeket érdemes olvasni, mert passz, nem tudom megmondani. Ami ilyenkor alapszabály, hogy online kell tévét rendelni, mert akkor van 14 napod az indoklás nélküli elállásra. 2 hét alatt pedig kipróbálgatod hogy mit tud.
2022. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na végül, úgy döntöttem a C1-et veszek… voltam megnéztem élőben is, és jobban bejött… nem tudom miért , de a képe is jobbnak tűnt az A1 nél.
2022. jan. 23. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!