Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Drónt lehet venni papírok/enge...

Drónt lehet venni papírok/engedély nélkül? több lenn

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk alzáról rendelnék egy nagyobb drónt, mondjuk egy DJI Mavic 3-at, akkor az áruház kéri majd az engedély fénymásolatát/scanjét, és csak úgy adják el majd online? Vagy lehet simán venni?

Amugy csak otthon fogom használni, nem fogok más házak fölé repülni vele, csak a birtokunkon, még az is lehet, hogy csak a házban fogom használni...

Ha ilyen esetben vki feljelentene, vagy csak úgy megtalálnák nálam otthon a drónt papírok nélkül, abból lehet bajom? pénzbírság stb???



2022. febr. 1. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, azok a szabályok közterületre vonatkoznak. Vásárolni pedig mindenképp lehet engedély nélkül is.
2022. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
tehát az én területem az privát, és ha átrepülnék a szomszédéba, az már közterület, igaz?
2022. febr. 1. 16:58
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

A drón vásárlásához csak pénz kell, más nem. Én a djiars-tól vettem mindkettőt, semmit nem kértek az átutaláson kivül :D


"tehát az én területem az privát, és ha átrepülnék a szomszédéba, az már közterület, igaz?"

Ennyire nem lehetsz hülye... az is privát. Csak a másé. A közterület az utca. De sok területnek van gazdája, csak nincs kiakasztva egy póznára hogy az magánterület.


Egy Mavic 3-at nem fogsz a házon belül reptetni azt garantálom. Egy mozdulatra le fogod zúzni. Még egy Mininek is kicsi egy ház. Még egy templom is kicsi! Próbáltam! :D

Ha bent akarsz drónozni akkor egy mini fpv cuccot vegyél!

2022. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
hát azért nem olyan nagyok azok a drónok sem, egy mavic mini nincs 250 gramm
2022. febr. 1. 19:03
 5/16 anonim ***** válasza:
Az tömeg, nem méret és irányíthatóság.
2022. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Egy mini is túl nagy egy 100 négyzetméteres házhot is.

A Mavic 3 pedig még véletlenül sem arra veló hogy bent reptesd. Egy kisebb szobában nem is indulna el semerre az érzékelői miatt. Sport módban meg összetörd mire pislogsz egyet.

A minivel és az Air 2-vel szórakoztam a házon belül. Nem ajánlom! A Minivel lehet néhány métert menni ide-oda, mert nincs érzékelője, így a fal állítja meg. De az Air már alig mozdul meg egy 5x5-ös szobában, mert folyamatosan érzékeli hogy van körülőtte valami. Sport módba pedig állat módon megindulnak, 1 másodperc alatt ütközik a falhoz. Ráadásul a drón kb ugyanúgy működik mint egy autó mikor rálépsz a fékre: nem azonnal áll meg! Miután elengeded a sticket tovább "csúszik" a levegőben még egy darabig. Max sebességről egy 10-20 méter simán megvan. Pont ezért nem használja az érzékelőket sport módban... mert mire érzékelné hogy van elétte valami már úgysem tudna megállni.

Ekkora drón (még a mini is!) nem arra való és nem is alkalmas arra hogy bent reptesd! Arra az fpc drónok valóak!

2022. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

de ha kint akarom használni, ugy már kellenek az engedélyek, vizsgák stb gondolom


Tehát olyat kell vennem, amiben nincs térérzékelő, lehet nem dji-t veszek akkor. Még annyi kellene, hogy ahonnan veszem (alza vagy egyéb) azok nem fognak rámhívni ellenőröket vagy mittudomén kiket, mert vettem náluk dront hogy van-e papírom? vagy csak akkor van ügy ha szomszéd feljelent?

2022. febr. 1. 20:16
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
#7, ha van kamerája, tök mindegy, hol veszed és milyen érzékelői vannak: vizsgaköteles.
2022. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ez ok, de fognak csesztetni a hatóságok? hogy vettem dront aztán nem papíroztam le? vagy csak akkor zaklatnak majd ha feljelent vki?
2022. febr. 1. 21:57
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
a bolt nem adja le a rendőröknek hogy ki vett drónt.
2022. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!