Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mult héten vasároltam dvd...

A mult héten vasároltam dvd lejátszot és nem mükődik. Milyen jogaim vannnak mit tehetek, igényelhetek-e pénz vissza fizetést?

Figyelt kérdés
Olyan üzletben vásároltam ahol kartonsérült vagy szépség hibás termékeket árulnak.
2008. dec. 16. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Ugy tudom, hogy 8 napon belul (talan munkanapon, de ebben nem vagyok biztos) minden esetben van penzvisszafizetesi lehetoseg.

De, ha betudsz most menni a Fogyasztovedelemhez, akkor pontosan megmondjak neked, hogy mik a jogaid, valamint megmondjak, hogy mit kell az uzletben mondanod.

Ha nem tudsz bemenni a Fogyasztovedelemhez, akkor hivd fel oket telefonon, es ugyis elfogjak mondani neked, hogy mit csinalj!

Fontos, hogy legyel tisztaba a jogaiddal. En is voltam mar naluk, es egy pillanat alatt megmondtak, hogy mit tehetek (konyhaszekrennyel volt problemam, uj volt).

Es dolgoztam reklamacios osztalyon is, es aki nem volt tisztaba a jogaival, nem volt eroszakos, azt biznony a ceg, ahol beosztott voltam, szepen atverte, egy cserevel, vagy meg azzal sem!

Egy nap is szamit, ugyhogy minel elobb, ma intezd el!!!

2008. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:
48%

Szerintem nem kell ennyire előre szaladni: elsőben is olyan jogaid vannak,mint ami garanciát kaptál rá? kaptál?


második körben: igazolni tudod egyáltalán? legalább blokkod van?


harmadik: én tutira visszavinném az üzletbe és normális hangnemben előadnám a történetet-mielőtt indul a feljelentgetősdi...

2008. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem 8 nap csak akkor érvényes, ha házhoz szállítós cégtől rendelsz (vagyis nem látod vásárláskor a konkrét árut). Egyébként csak 3 nap, és az is csak meghibásodás esetén. Azt hiszem a pénzvisszafizetés egyébként nem kötelező ezen túl. Marad a szerviz szerintem.
2008. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

A 12:04 pontosan leírta az érvényes jogszabályt, nem tudom miért kellett lepontozni??!!


Csak internetes kereskedelem esetén van a 8 napos kérdezés nélküli pénzvisszafizetés bontatlan termék esetében.


Üzletben vásárolt termékre 1 év kötelező garancia van, és 3 munkanapos cere, vagy pénzfisszafizetési. vagyis ha nem tudnak ugyanolyan másik működő terméket adni, akkor élhetsz a pénzfisszavizetési jogoddal. De 3 munkanapon túl csak szerviz ..sajnos

2008. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
és szépséghibás terméknek ugyanúgy van elvárható működése, erre nem hivatkozhatnak!
2008. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a válaszokat
2008. dec. 17. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!