Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Acer Aspire 3 A315-33-C6K4 La...

Acer Aspire 3 A315-33-C6K4 Laptop újratelepírés hogyan?

Figyelt kérdés

Adott ez az iszonyat lassú laptop amelyet újra telepítenek,de nem tudom hogy kezdjem.

Anno amikor megvettem windows 7 vagy 8 volt hozzá,amit első bekapcsolás után fel is telepítette a gép. Aktiválni kellett volna de ez elmaradt,már később erre már nem is volt lehetőség.Erre az op. rendszerre frissített windows 10-et.Eleinte nem is volt gond szépen dolgozott a 4 gb Ramjához képest,de mosmár eljuttott arra a szintre,hogy egy böngésző betöltése is gondot okoz neki.


Úgy gondoltam az újratelepítés megoldaná a problémát.

De,hogy is kezdjek hozzá?

Köszi!


2022. febr. 21. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Gépház > Frissítés és biztonság (az utolsó) > Helyreállítás: Gép alaphelyzetbe állítása. Majd megkérdezi, hogy törölje-e a személyes dolgaidat is, vagy tartsa meg.
2022. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor ne kezdj bele.. Azonban újratelepítés mellé egy SSD-vel bővítést is ajánlanék (15-20ezer Ft-os tétel), mert az olyan mértékben felgyorsítja az egész rendszert, hogy öröm nézni.

Újratelepítéshez szükséged van egy Windows képfájlra, amit rá kell tenni egy bootolásra alkalmas pendrive-ra. Utána már csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni. De inkább bízd rá egy hozzáértőre.

2022. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, igen, valószínűleg csak a HDD kezdi megadni magát, bár a processzor is elég gyenge. Elvileg újratelepítésre sincs szükség, csak klónozásra, ha veszel egy SSD-t, de az már másik történet.
2022. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez elege penzkidobas volt


ha akkori amikor a proci kijott (es akkor se volt erdemes megvenni nemhogy kesobb) kb. 2016 akkor mar 7 eves laptoprol van szo

ami ujonan is pusztan hulladeknak keszult, eladoi, gyartoi profitszerzes miatt, nem pedig felhasznalasra

olyan teren szoszerint egyedul szovegszerkesztesre es max e-mailezesre, filmezesre, kepnezesre

de ezekel is szenvedni lehet vele csak

sajnos ezen nem segit semi ha ilyen a procija


plusz 4GB ram es SSD jo lenne

de ebbe igazabol kar

egy 2 mag 4 szalas (vagy 4 magos Pentium) stb. Mellett lenne ugsahogy ertelme

ha ezzel rendesen netezni akarsz es barmit akkor nem nagyon fog menni cssk szenvedni fogsz,

mondjuk nem tudom mire es hogy hasznaltad eddig is, arro biztos jo lenne es minimalisan jobb lenne a bovitesekkel


amugy lehet haldoklik is, lehet meg nem tonkre megy, csak egyszeruen nem volt takaritva es ujrapasztazva, ha legalabb 2-3 eve hasznalod es sose volt, akkor nagyon itt lenne ideje


egy ilyen laptop 50ezer forint adhato el boven alatta, realis erteke kb.20-25ezer! Ez is sok erte igazabol!


vagyis erre ha koltesz 10-15ezer az ssd es 5-6ezer a ram

majdnem tobb erteku mint maga a gep


inkabb megszabadulni kellene tole es venned egy lenovo T470 et hardverapro.hu

itt ad el geped is


tudod mekkora feludules lesz


azt fogod mondani "es en ezt a sz*t hasznaltam?! es en ilyen szemetet hasznaltam? Ezzel kinoztam magam?:D"


80ezer korultol indulva aruljak oket,


de sok egyeb hasznalt uzleti laptop lehetoseged van

2022. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 "Eleinte nem is volt gond szépen dolgozott a 4 gb Ramjához képest" - tehát lényegében meg volt vele elégedve. Persze az nem élmény, ha valami működik úgy-ahogy, de első lépésben egy pár ezres használt SSD-t talán megéri venni, anélkül úgysem lehet eladni (hibás HDD-vel). Másnak meg jó lesz szöveget szerkeszteni.
2022. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 valoban ha hibas az hdd hasznaltan vehetsz bele valamit olcson jobb eladhatosag miatt


mondjuk ha takaritva nem volt es ibdokolt lenne akkor uj vevo biztos nem orul majd

ha tulmelegedes gondjai is vannak

kitakaritatni ha nem tudod "ingyen" akkor szinten tul nagy osszeg lesz ertekehez kepest...


megertem ha elfogadta hogy ez igy mukodik es tudta hasznalni valamilyen szinten

de legtobben normalis gepet bem is hasznaltak es termeszetesnek veszik azt is akar ha perceket kell varni dolgokra

ehhez kepest ha 5-10 percet kell mar varni arra amire regen 1-2percet mar persze hogy sokkal rosszabb

2022. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!