Van egy T-home-os set top box-om de véletlenül le lettek törölve a gyári beálitások és azota nem jön be semmi. Vagyis nincs rajta szoftver hogy lehetne rá szoftvert rakni?

Figyelt kérdés
Ezzel csak az a baj hogy mi németországban lakunk és most hoztuk ki a set top box-ot hogy itt is tudjunk magyar adást nézni de sajnos még lehetöségünk se volt rá hogy beállitsuk rendesen hogy lehetne rá vissza rakni a szoftvert vagy egyáltalán mit kéne vele csinálni?
2010. szept. 11. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Nem tudom a pontos választ, de azt hiszem, le sem lehet törölni a gyári szoftvert, legfeljebb a beállításokat /csatorna stb./

Én azt gondolom, csak a csatornabeállításokat törölted le.

Általában van minden SetTopBoxon egy alapbeállítások visszaállítása menüpont, ezt indítva elvész minden beállítás, de az alapszoftver ott van, hiszen az végzi.

Egyszer láttam egy T-Homeost, volt egy menüpont, ahol kódot kért, ha jól emlékszem beütöttem 0000-át /vagy 1234-et?/ és oda jutottam, ahol a tulaj sose járt, csodálkozott is.

Tulajdonképpen csatornalekeresést kellene találni, azzal visszahozhatók a csatornák.

De lehet van olyan is, hogy bizonyos transzponderre állva, frissül a T-Home csatornalista.

Nézz be a Netboard.hu--Sat oldalára, lehet lelsz tippet..

2010. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

De mi megcsináltuk ezt hogy beütöttük ezt az 1234-et és azóta nem jön be más csak az hogy csatorna keresése de a végen kezdi előröl azt nem tudom hogy pontosan hova kéne állítani az antennát mert lehet hogy az a baja

2010. szept. 12. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Épp ez a baj, hogy a parabolát először be kell állítani a nyugati 4 fokra. Enélkül nem fog csatornát találni.
2010. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom már ezzel szenvedünk mióta hogy rendesen beállítsuk az antennát az a baj hogy hiába állítgatjuk mindig ugyanazt írja ki mindig új szoftvert keres aztán nem jön be és kezdi előröl.
2010. szept. 12. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Szevasz! Első vagyok...

Akkor keress /szerintem kell lennie, de nem tudom mennyire van butitva az a beltéri/ egy olyan menüpontot, hogy transzponderlista.. Itt a 4W /nyugati 4 fok/ vagy Amos néven találod magát a holdat, azon belül kell lennie.

Keresd meg a neten /lyngsat.com pl./, melyik transzponderen ad a T-HOME.. Többön is, de válassz egyet, állítsd abba a részbe, ahol mutatja a térerőt..

Ilyenek lesznek Quality, SNR, vagy hasonló..

Na akkor kell állítani az antennát, addig amíg nem mozdul a jelszint. Ehhez azért kell némi ismeret, merre jobbra-balra, tányér fel-le, fej előre-hátra, fej forgatás...

Dióhéjban....

2010. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!