150 ezért hifi torony?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy használt hifi tornyot venni. Jazz, Italo disco stílus, amiket többnyire hallgatok. Van egy rakás eredeti CD-m, ezeket hallgatnám. Technics, vagy Sony hifi tornyok jobbak? 80-as évek végéből, 90-es évek elejéből.
2022. márc. 18. 20:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét márkának vannak ócska és piszok jó modelljei.
2022. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Sony TA-F410R, Technics Sa-ex 3000. Egyelőre ez a 2 erősítő, amit nézegetek. Ezek milyenek lehetnek?
2022. márc. 18. 20:12
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
#2: Most akkor erősítő kell vagy hifi torony? Mert ugye a torony tartalmazza az erősítőt is.
2022. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul kérdeztem. De igen, egyelőre egy jó sztereo erősítő kellene, későbbiekben bóvíteném egy asztali CD lejátszóval is.
2022. márc. 18. 20:44
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő elég alap dolognak tűnik.

Nem tudom, van-e szükséged surroundra zenehallgatáshoz.

A 150-es keret mire vonatkozik?

Ha csak az erősítőre, nyugodtan nézhetsz 1-2 kategóriával feljebb.

Ha mindenre, akkor... Hát nem is tudom. Hangfal van már?

2022. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Hangfal, erősítő, ezek kellenének. Egyelőre.
2022. márc. 18. 20:56
 7/28 anonim ***** válasza:
51%

Akadnak all in one rendszerek. Mini rendszerek.

Nem kell tőllük félni jól teszik a dolgukat. Újonnan drágák ezek is. Használtan lehet be be szalad a kereted közelébe. Bár a mostani árak mentén húhh... Onkyo, Denon, Marantz, meg még van egy rakat márka akinek van, de ezeké jók is biztosan.


Boltban kaphatóak ilyen mindenes kis hifik. Kérdés mi kell. Yamaha pl ebben az árkategóriában mint ha árult volna ilyesmit.


Használtan lehet venni komponenseket.

Jó ha egyben árulják mert nem kell kuncsorognod külön külön.


Vintage dolgok is szuperek lehetnek. Hangfalak, erősítők tudnak szépen szólni és ezek gyakran olcsók.

Hifista fórumokon jobban ismerik ezeket, de ez ugye piac függő mi kapható éppen.


Hifire az isten pénzét is el lehet költeni.

Javaslom hogy a rászánt keretet maximalizáld ki.

2022. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Péter2 válasza:
100%
Erősítőből belépéshez ennyiből kaphatsz egy jó használt denon, onkyo, nad akár marantz sztereo erősítőt + egy pár jó canton, wharfedale, stb 2 utas hangfalat. A későbbiekre cd lejátszót illetően (megbízhatóság, hosszú táv) én a sony-t javaslom.
2022. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, borzalmas, milyen árak vannak. De igazándiból már egy Videoton szinttel is beérném. Azok valahogy olyan kellemesen szólnak, nincs túl sok mély, se magas.
2022. márc. 18. 21:30
 10/28 anonim ***** válasza:
Végül is, ha azt nézzük, hogy kb. 20 évvel ezelőtt is 70-80-100 ezerért volt kapható egy mini-hifi, a mostani 150 ezer nem is sok. Én anno egy Teshnics deck-el szemezgettem, de az ha jól emlészem 100 ezer lett volna és az már kicsit túlment a keretemen. Végül Philipset vettem 70-ért (vagy 80?), máig használom, nagyrészt erősítőnek (tv-hez, laptophoz) , mert a cd része már elromlott, de a hangja kifogástalan. Azért kicsit bánom, hogy anno nem a Technics mellett döntöttem, mert az már ránézésre is egy komolyabb kivitel volt.
2022. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!