Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy nagyon hülye kérdés, csak hát még se tudom eldönteni melyik érné meg jobban😅. Szóval az van, hogy most nagyon "belém szállt" a művész és kiszeretném magam próbálni, hogy hogyan rajzolok elektronikusan. Nahh és most ez a két opció van: 1. van egy 3 éves ipadem és ahhoz venni egy 1. generációs apple pencilt vagy 2. inkább egy újabb ipad 2. generációs apple pencillel. Igazából ahogy így gondolkodtam, lehet hosszú távra a 2. érné meg, mert ugye ki tudja meddig bírja még ez a viszonylag régi ipad, de aztán ott van a másik dolog, hogy még egy jó pár évig bírja és akkor elég csak egy pencilt vennem hozzá. Magyarul inkább akkor az lenne a kérdés, hogy kb. meddig "él" egy iPad?😅

2022. márc. 27. 17:43
A kérdező szavazást indított:
1. opció
2. opció
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván pénzügyileg az első éri meg, viszont minőségben a 2.
2022. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első generációs iPad Pro 12,9 van, 2016-ban vásároltam, még mindig kiválóan működök és a sebessége megfelelő.

Az akkumulátora pusztult el, de hát ilyen a popszakma, at akksik nem bírják addig amig maga az eszköz.

Szóval eddig él egy iPad.

Lehet olcsóbban jössz ki azzal, hogy veszel a mostani iPadhoz pencil.

Viszont ha most veszel egy iPadot, akár a pro szériából, vagy az új M1-es Airt azzal nagyon sokáig ki fogod húzni.

2022. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen vagy, szeretsz rajzolni? Hosszú távra tervezel rajzolással foglalkozni? Ha csak ki akarod próbálni, akkor szerintem elég ha az első generációs tollat veszel. Nekem van 2020 ipad prom12,9 és hozzá vettem tollat, úgy vettem meg, hogy meg fogok tanulni rajzolni rajta, viszont nem így történt és nagyon keveset használom rajzolásra, viszont nekem megérte megvenni mivel photoshopot heti szinten használom, és nagyon megkönnyíti nekem mindent a toll és a gyorsaság sem elhanyagolható, egy 10 órás munka a gépen simán 6 órássá válik ipaden. Ha úgy döntesz új ipadet veszel, akkor nagyon fontold meg, hogy hordozhatóság számít e neked, mivel a 12,9 nagyon nagy és nehéz, szinte csak munkára használom mivel nem praktikus tartani a kezembe videó nézéskor meg az írás sem praktikus rajta a mérete miatt. Könyveket is szoktam rajta olvasni, de nagyon kényelmetlen mivel nagyon nehéz és minden 10-15 percben helyet kell változtassak mert fáj a kezem attól, hogy tartom. Viszont nagyon szép a felbontása, és eddigi rajzaim és munkáim nagyon jól sikerültek. Rajzolásra Procreate-et ajánlom, ha jól emlékszem 10 dollár és egyszer kell érte fizetni, de minden pénzt megér ez a app.
2022. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
100%

1. opció:

Szerezhetsz gyakorlatott vele úgy hogy nem fizetsz érte mert már van. Ha beleunsz és mégse csinálod akkor nem dobtad ki a pénzt az újra.


2. opció:

Ha nem untál bele akkor már meg van a gyakorlatod mire ideérsz. Így nem költöttél elhamarkodotan.

2022. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!