Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen mélyládát javasoltok?

Milyen mélyládát javasoltok?

Figyelt kérdés
30 ezer forint körüli mélyládában gondolkodok ami 1000w ot ad le. v többet:D 1000w hoz erösitöt is kell vennem? van 1 de ez elég régi.
2010. szept. 14. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

szerintem ez elég nagy teljesítményű és elég mély-láda


[link]

2010. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vannak jó márkák és kevésbé jók. Vannak nagy nevek, amikkel nehéz melléfogni. Ilyen az Alpine, Hertz, Focal, Audison, Audio System, JBL, stb.

Én így látatlanban 1 csatornás monoblockot javaslok, vagy komolyabb építésű két csatornásat. Pl. Steg márka kisebb darabjait. Vagy JBL-t. Mélyláda gondolom 1000W max zenei terhelhetőségre gondoltál, ami nem kevés, RMS is legalább fele, persze megint olyan dolgok ezek a számok, hogy a JBL 100 wattja nagyobbat üt, mint a SAL 1000wattja. Ez már csak ilyen. Ne csak a számokat nézd, sokszor félrevezetnek, az ár már jó tájékoztató ált. Sok kis sz@r erősítő baromi drága, de nem is krepál be, nem melegszik túl, stb.

Legyen egyensúlyban a láda és az erősítő, vagy az erősítő legyen a nagyobb. Kis erősítő tönkreteheti a hangszórót, főleg ha meg van küldve, torz jelet küld a teljesítőképessége határán, ami káros. Roszabb esetben leég a hangszóró->kuka.

Sztem nézz körül a piacon, olvass utána, 1000féle teszt van.

2010. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi:D
2010. szept. 15. 10:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiba, hogy 1000W-os mélyláda nincs 30ezerért. Esetleg ráírják:D
2010. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
most már rájöttem:) honnan tudom hogy szobába is jó? azt hiszem a hertzekkel kell játszani milyen kell a szobába?
2010. szept. 16. 12:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Felejtse már el mindenki a wattokat!! :)

Ha hangfalat veszel a teljesítmény az egyik utolsó szempont! Ink az érzékenységét nézd, mert ha van egy hangfalad ami 1 watton 105decibelt tol, meg egy másik ami 1 watton 80 decibelt, hiába hajtod meg utóbbit 250wattal, a másik 1 wattal mégis hangsoabb. Ez egy elég parasztos péda volt :D de a lényeg benne van...

Szobába 30 ezerért vegyél egy használt aktív subládát. Annak már lesz vmilen hangzása is nem csak hangos, vagy ha rosszul választassz halk is lesz, de szarul is fogs zólni mellé...

30 ezerből akárhogy nézzük nem hozol ki 1 kilowattos subládát. :D De még egy erősítőt v hangszórót sem...

2010. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

jó akkor az 1000w kilöve:D a kérdés feltétele óta sokat tanultam és mostmár rájöttem hogy furát kérdeztem:D 30 ezernél többet nem nagyon szeretnék adni érte...

használt termékekben mennyire lehet megbizni?

2010. szept. 20. 15:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Használt terméknél mindig alaposan ki kell kérdezni a tulajt , hogy volt e javítva , mennyit használta stb...

Ha meggyőzött a válaszokkal akkor megbíztál benne , ha nem győzött meg keress másikat ...

2010. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szobában egy 20cm-es mélysugárzóval szerelt aktív mélyláda is tökéletes elég, és ez belefér új árban is 30ezerbe! Csak anynia titok, h fogod, hosszú vezetékkel rákötöd a jelkábelt (vszinüleg RCA csatis lesz) és egy hosszú tápkábelt (230V) és a szobában elkezded tologatni. Meg fogsz lepődni h kis helyváltoztatással milyen különbségek lesznek a hangjában. PL ha ágyad sarokban van, és te a szembelévő sarokba teszed a mélyládát akkor a sarkok igencsak felerősítik a hangját. De próbálgatni kell, hol a legjobb.
2010. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

oké köszi:D használtat most tudok 1 ismerösöm elakarja adni de nem akarta rámsózni én kérdeztem meg... majd meghalgatom hogy hogyan szól kikérdezem mit szerelt rajta és lehet hogy megveszem!

azt hiszem 2X 350W és 20 ezerér akarja odaadni az sok érte?

ha sok akkor mondjak neki olcsóbbat vagy alkudni elég?

2010. okt. 1. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!