Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehetne megoldani házilag?

Hogyan lehetne megoldani házilag?

Figyelt kérdés
Adott egy HDMI kábel amit ketté vágunk, lessz benne egy csomó egészen pontosan 15 szál vékony kis kábel, az egyedül álló kábelecskèk, piros, lila, narancs sárga, citrom sárga, rózsaszín, fehér, szürke, és 4db kék, melyek darabonkènt kettőt tartalmaznak magukban, az egyik kék2es szálban van zöld és fehér, a másikban piros fehér, következőben kék és fehér, végül rózsaszin fehér, azt kellene kiderìteni hogy ezek közül a kábelek részei közül melyik részei tartalmazzák a képet és a hangot, keresgèltem a neten de eléggé relytett információk ezek, illetve lehet már vásárolni ilyen át alakító kábeleket melyek rca-át továbbítanak, igen ám de én nem szeretnék vásárolni ilyen átalakítót mert házilag is megoldható plusz ez olyan kis agytrösztös ki dolog, érdekes és miért ne, na szóval ha meglenne szín szerint melyik a kép és melyik a hang azt össze kötni majd a másik szét vágott rca (szoknyás dugó) kábelt össze kötni és le szigetelni és az olyan tv-kbe melyek régebbiek de van bennük 3om rca in, R/L mint hang és egy videó (kép) fogadó rca, szóval a kérdés az hogy valaki tud e olyan csoportot vagy oldalt akik ezekkel a műszaki dolgokkal foglalkoznak vagy ő csinált már ilyet ismeri a kábel felêpitèsèt, mert én szeretném a laptop hdmi out képèt egy régi de nagy tv-re laptopról át tükrözni, egyedül az a lényeg hogy a sok kicsi kábelszál közül szint szerint melyik a kép és melyik a hang a többi nem számít.

#HDMI #TV #laptop #Házi készítésü #Mókolt
2022. ápr. 6. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Te még egy másik világban élsz. Az összes kábel nyers adatot továbbít, digitális információt. Nem lehet csak így RCA-ra (vagy bármilyen analógra) alakítani, ahhoz aktív eszköz kell, azaz egy kis számítógép.
2022. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:

"...de én nem szeretnék vásárolni ilyen átalakítót mert házilag is megoldható"


Hát ezt nem fogod megoldani. A HDMI kábelben nincsenek olyan jelek amiket te keresel.

2022. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ember, digitális technikáról hallottál már? Tudod, nullák és egyesek,

órajel, adatcsomagok, protokollok, videotömörítés stb.

Ez nem úgy megy, hogy kikeresem a "kép jelet" a sok kis vezeték között és kivezetem :D


Oké, technikailag megoldható az átalakítás (aktív eszközzel, gyakorlatilag egy mikrokontollerrel), csak éppen nem sok értelme van. A laptopod 1080i (vagy még nagyobb) képe nem igazán fog jól mutatni a régi tévéd aprócska 576i (PAL) felbontásán.


[link]

2022. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Akkor gyakorlatilag a HDMI kábel azért olyan apró szálas és részletes/sokoldalú, hogy direkt ne lehessen belőle "házilag" érvényesíthető, barkácsolt átalakítót készíteni és ìgy tulajdonképpen ráköteleznek egy átalakító vásárlására. Ami égyèpkènt tényleg nem drága, csak hát na... Vannak emberek akik szeretik "megbuherálni" okosan a dolgokat. De akkor ez felejtős xd. Kár érte.
2022. ápr. 10. 23:58
 6/9 Szirty ***** válasza:

Fordítva ülsz a lovon.

Nem azért ilyen a kábel és a csatlakozó hogy ne tudj rábütykölni egy RCA csatlakozót.


A technika fejlődése során létrejött és kifejlesztették a digitális képátvitel módszerét.

Ez alapvetően tér el attól az analóg megoldástól ami felől te közelíted meg a dolgot.

A vezetékekben futó jelek teljesen másképpen továbbítják az információt a digitális jelátvitel során.

Ennek van sok előnye és következménye. Te az utóbbiak egyikébe futottál bele.


Olyan mint ha hagyományos vinyl hanglemezt szeretnél CD lejátszóval lejátszani...

2022. ápr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Másrészt fejlődik a technika, ezért is vékonyak a kábelek. Mindenesetre vastag kábeleket sem tudnál okosba' átalakítani...
2022. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hűha majdnem kezdtem nektek elhinni hogy ti mennyire értetek hozzá,(talán úgy is van). De tényleg gondoltam hű ennyire lelennèk maradva?! Hm mondom akkor hagyjuk, hiszen úgy is fordítva ülök a lovon, nem vagyok normális, lehetetlent akarok, hülye vagyok, beteg, stb... Hát igazából nem. Sikerült skacok, igaz a tv youtu.be-on kb 640p-t bír el, (vegulis nem egy csúcsteknológiás 2160p felbontásu oled tv-ről van szó, igaz nem szép dolog 2022-ben ilyen kókány szigetelő szalagos kábeleket használni, hiszen van átalakító, ami csak annyiban különbözik hogy esetleg új, és cinezve van, semmi festék, semmi szalag stb, compact. Szép tisztán jelenít meg a kép így is, ugye amire a tv képes. De a lényeg hogy sikerült. Van kép van hang, hú ezt hova kéne felirni xd nincs lehetetlen csak tehetetlen. Ültem és néztem a kábelt, és közbe azon gondolkoztam hogy basszus ez réz szálakból áll össze, továbbít a réz, áramot, képet hangot stb, hát mondom olyan nincs hogy nincs, olyan nincs hogy ez ne működne, mindössze egykis türelem kell hozzá és egykis idegrendszer, de igazából könnyebb volt mint gondoltam, csak ilyen kis macska egér játékvolt az egész, aki nem hiszi próbálja ki, nem veszít semmit, inkább csak tapasztalatot és egykis hitet kap cserébe! De eltettem a többi "kűtyü" közé a "kókány" kábelt, csak azért hogy nekem olyan is legyen ugye xd. De természetesen hogy megnyugodjatok, vettem átalakítót hiszen én sem szeretnék ilyen összebarkâcsolt dolgokat a hálószobában tartani, el férnek az ilyesmik a műhely egyik részlegèn. De azért köszönöm szépen a segítséget, ámbár reményt nem kaptam, de legalább a negatív hozzá állás csak jobban "felizgattal" a fantáziám. Hálásan köszönöm a segítséget mindenkinek!
2022. ápr. 13. 20:33
 9/9 Szirty ***** válasza:

Nem lehet forrasztásos átkötéssel HDMI digitális jelből analóg hang és kép jelet varázsolni.

Fizikailag nem lehetséges.


Olyan mint ha a gáztűzhelyed rákötnéd a melegvízre a gáz helyett.

Nem tudsz így főzni vele...

2022. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!