Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért fogyasztanak a gamer...

Miért fogyasztanak a gamer asztali gépek hasonló hardwarel kb. 4-szer annyit (akár játék alatt, akár irodai felhasználásnál, filmezésnél) mint a hasonló tudású gamer notebookok?

Figyelt kérdés

Én asztali gépet használok, semmi szükségem notebookra. Meg persze tudom hogy az árkülönbség és az akku csere miatt egyáltalán nem érné meg az az óránként pár forint plusz költség.

Viszont nem szeretem a pazarlást és a felesleges környezet szennyezést. Csak én gondolom azt hogy az asztali gépek alkatrészeinél nem igazán szempont az energiatakarékosság?

A tápoknál legalább feltüntetik a hatékonyságot, a monitoroknál is figyelnek a takarékosságra. A többi harwarenél viszont mintha nem igyekeznének. Az intel és az nvidia kicsit jobban figyel a dologra mint az amd, de náluk is sokszoros a különbség.

Olvastam adatokat (különböző felhasználás mellet kimérték). A notebookok sokkal gazdaságosabbak. Pedig elvileg a modern videokártyák és procik nem fogyasztanak sokat ha nincsenek kihasználva, meg a windowsban is lehet energiatakarékos üzemmódot beállítani.

Szerintetek mi leheet ennek az oka? Egyszűren nem érdekli az embereket (ha pénzben számoljuk tényleg semmi jelentősége nincs). Vagy azok a gamer notebookok csak papíron tudnak ugyanannyit?

Alapból 140w-os egy gamer notebook töltője. Egy alsó kategóriás gamer asztali gép ennek játék közben átlagban megeszi a 2-3-szorosát.


2022. ápr. 10. 19:11
 1/6 anonim válasza:
Valószínűleg azért, mert a laptopokban valamennyivel visszább vannak fogva az órajelek és máshogy vannak kialakítva a dolgok. Ott van például egy RTX 3050 ami az asztaligépbe megy és ott van az a verziója ami a laptopokba megy a kettő között van 32% és megnevezésben mind a kettő 3050... Tehát ami a notebookokba és laptopokba megy egy visszafogottabb példány és ugyan ez igaz a processzorokra is ezért tudnak spórolni a wattokon.
2022. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert így olcsóbban tudnak nagyobb teljesítményt leadni. Plusz egy asztali gép jobban is hűthető, nem baj ha melegszik
2022. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak mini pc-k ilyen esetre. De ár teljesítményre az asztalik jobbak mert régebbi technikával is nagyobb teljesítményt lehet kicsikarni ha nem számít a melegedes
2022. ápr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tény hogy a jelenleg proci, vieokártya ás ház hűtésem önmagában nagyobb mint 2 notebook. Az is logikus a notebookokat vissza fogják.

Úgy látom mégis csak érdemes villanyzabáló szörnyeteget fenntartani. Még szerencse hogy Vitya az adómból kipótolja a villanyszámlát, így ez kb. semmibe nem kerül.

2022. ápr. 11. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapból egy alsó kategóriás erősebb gamer laptop (3060) gpu tdp-je 115+15W. Minimum 200-250W adapterrel számolj egy ilyen gépnél. Egy 3080 akár 165W is lehet egy Legion esetében. Ott minimum 250-350W adapterrel számolj. Nem tudom hogy érted az Intel/Nvidia takarékosságát, mert egy asztali 3080 fogyasztása egyenlő az amd (toxic) 6900xt-vel. Tehát a legrosszabb esetben is maximum 2-2,5x fogyaszt többet, és csak maximum 20-30fps lesz többed a 100fps+ játékoknál. A Cyberpunknál egy laptop 3080 165W és egy asztali 3080 között csak 10-15fps különbség lesz dupla fogyasztásnál. A videóban csak egy 130W laptop van, ennyit erről.

[link]

2022. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5: Köszi a választ. Úgy látom te tájékozottabb vagy nálam. Én 150 wattos töltővel láttam gamer notebookokat, ebből arra következtettem átlagban nem fogyasztanak többet ennél.

Videokártyát 3 éve vettem. AMD RX580 8GB-ot. Akkoriban a hasonló tudású Nvidia kártyák kevesebbet fogyasztottak, csak zsugori voltam hogy azt vegyek. Lehet hogy azóta változott a helyzet.

Az biztos hogy a szarágóságomnak megvannak a következményei. Nagyon jó áron vettem a kártyát (60k), de az MSI hűtésével. Manuálisan kell játék előtt fix 100%-ra állítanom a kártya ventijeit. Rohadt hangos, de még így is sokszor eléri a 90C fokot. Ilyenkor kicsit visszavesz a teljesítményből. Pedig a ház szellőzése sem vészes. Csak az AMD melegszik, az MSI meg gyenge hűtést csinált.

Elkalandoztam, azért köszi a választ.

2022. ápr. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!