Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen 3D Nyomtatóra érdemes...

Milyen 3D Nyomtatóra érdemes gyűjteni, ill. vásárolni?

Figyelt kérdés
Pl. dinoszaursz koponya vagy csontváz makettjére gondolok.

2022. ápr. 12. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb, ha megveszed a dinoszaurUsz koponya vagy csontváz makettet...
2022. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a gép, meg kell tanulnod kezelni, és 3D programot is tudnod kell kezelni, illetve a 3D nyomtatóhoz van még egy program amit szintén tudnod kell kezelni.


De amugy vannak előre szerkesztett modellek is, de ha magadnak akarod elkészíteni ahhoz több program kezeléséhez kell értened és grafikailag is értened kell a dolgokhoz.

2022. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mekkora méret, filament vagy resin, milyen gyors nyomtatás kell, milyen sokat akarsz nyomtatni, milyen anyagból stb? Nyomatékosan felhívnám rá a figyelmet, hogy a 3D nyomtatás nem olyan, mint egy papír nyomtatás, nem csak megnyomsz egy gombot ès kész, elő kell rá készülni ès bizony tanulni hozzá!
2022. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes.
2022. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdemes fényképezőgépet venni? Érdemes gamer pc-t venni?


Tőled függ. Szeretnéd csinálni? Ugyan úgy hobbi mint minden más.

2022. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak 1-2 darabot nyomtatnál akkor nem érdemes venni, inkább nyomtattasd ki valahol, vannak erre cégek akik vállalnak bérnyomtatást.

A 100k-s darabok azok amikkel már lehet szépen nyomtatni, de persze kell hozzá még nfilament is, szóval kicsit többet számolj.

Youtubeon van rengeteg - magyar - teszt is, érdemes megnézegetni.

Ender gépeket tudom ajánlani.

2022. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anycubic I3 Mega-m van, kb már 3 éve, jelenleg épp dolgozik. Azért erre esett a választásom, mert ennek viszonylag normális lineárcsapágyazása van, és nem műanyag kerekeken futnak az akatrészei, alu profilban.

Annyi módosítás rajta, hogy az asztal csapágyazását cseréltem komolyabbra, és bowdenesről direkt extrúderes lett, illetve a motorvezérlőket cseréltem, így lényegesen csendesebben dolgozik.

Ez mellett nemrég vettem ugyanebból a márkából egy chiron-t, de ezzel lényegesen több a nyűg. Motorvezérlőket már ebben is cseréltem TMC2208-ra

2022. ápr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!