Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetett e valami baja az 1...

Lehetett e valami baja az 1 TB-os Maxtor külső HDD-mnek az alábbitól (ld. alább)?

Figyelt kérdés

Már mióta megvan a HDD (több éve), sokszor kényszeresen (OCD-s vagyok) mielőtt bedugom a TV-be, erősen benyomkodom az USB csatlakozójának HDD-felőli részét... Ugyanis (én BAROM) mindig azt hiszem, hogy az ki akar onnan esni... Már többször volt olyan, hogy a nagy nyomkodás után nem ismerte fel a TV a HDD-t, meg olyan is volt, hogy nagyon lelassult az olvasás (és a fullHD-s filmeket nem játszotta le rendesen)... Nem tudom ezek a nyomkodás miatt történtek e, de pár napja megint történt egy szokatlan dolog: időnként a film lejátszása közben leállt a film, és kiírta a TV, hogy új USB eszközt észlelt, mintha kihúztam volna gyorsan a HDD-t, majd újból be... Azóta már igyekszem nem csinálni ezt a nyomkodást a TV-be való bedugáskor, és azóta nem is volt vele semmi gond...

Szerintetek lehetett ettől valami baja, hogy ezt az erős nyomkodást csináltam vele nagyon sokáig? Ha SOHA TÖBBÉ nem csinálom már ezt, lehet attól még hosszú életű a HDD-m?



2022. máj. 3. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetett baja.


Ismerős az érzés... Én szintén szoktam ilyent csinálni, csak az ajtózárral :D Ha bezárom, akkor meg kell nyomkodnom a kilincset 13x... Azóta csinálom ezt amióta egyszer rosszul zártam be (mellézártam) és egész éjjel nyitott ajtónál aludtam. Bárki bejöhetett volna a lakásba... Szóval emitt többször szerelnem kell a zárat, mert sokkal hamarabb tönkremegy mint másnál :D


Az az USB csatlakozó nem annyira erős dolog, elég konnyű lefeszíteni az áramköri lapról. Simán tönkre lehet tenni erőltetéssel.


Vegyél egy hálózati merevlemezt (WD MyCloud vagy valami hasonló) és azt dugd rá a routerre, meg a tv-t is a routerre és hálózaton keresztül le tudod játszani a merevlemez tartalmát. Sosem kell többet dugdosni semmit.


A Kata ablaktisztítóval pedig vigyázz!! :D

2022. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1: Köszi a javaslatot, de ez a TV nem SMART (elég régi már, 2014-ben vettem), és szerintem ezt nem lehet vele megcsinálni... Mindenesetre mint írtam, mióta nem csinálom ezt, azóta nem volt semmi gond... Remélem, hogy bírni fogja még a HDD, mert bár lenne simán pénzem újra is, de ez még nem olyan régi (csak 1-2 éves)... Előtte már volt egy másik hasonló külső HDD, ami tönkre is ment, de az sem a nyomkodástól, hanem mert egyre több hibás szektor lett rajta... És azt is folyamatosan nyomkodtam több éven keresztül, és azzal is voltak ilyen bajok (leszámítva ez az utolsó, amit írtam, hogy lejátszás közben kikapcsol és újra be)...
2022. máj. 3. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!