Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszórót ajánlotok...

Milyen hangszórót ajánlotok kalaptartóba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg az autómban sajnos kevés a mély hang, ezért gondolkoztam, hogy veszek a kalaptartóba hangszórót. Sajnos egy mélyládának nem lenne hely.


Továbbá van egy 500w-os (65w rms/oldal) erősítőm is, és ehhez szeretnék olyan hangszórót, ami jó basszust ad (azért kell az erősítő, mivel a fejegységemnek a többi kimenete már rá van kötve az ajtókban lévő hangszórókba).


Keresgéltem, de nem találtam sehol, csak közép-mély hangszórókat. (nem tudom, hogy azok mennyire jók).


17cm-eres férne be maximum, és max 30k lenne rá a keret.


Esetleg tudtok ajánlani ilyen hangszórót?

A válaszokat előre is köszönöm.



2022. máj. 24. 16:31
 1/3 Tommio válasza:

SAL membrános (karbon vagy gumi) a legjobb ár érték arányú szerintem, mindegy, hogy mély vagy mély-közép, minden rádiójel, ami kijön a fejegységből 40Hz-20kHz-ig van méretezve. Az emberi hallás tartománya kb 20Hz-20KHz, mondjuk én oszcilloszkóppal bemérettem az enyémet, 18Hz-21kHz, de ilyen hangfal meg már végképp nincs. :) A kimeneti impedanciára/ellenállásra is keress rá, mert fontos, hogy a végfokhoz megfelelőt tegyél, 4Ω-oshoz 4Ω-ost, 8Ω-oshoz nyolcast, stb.

Pl.: [link]

2022. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bakki, kalaptartóba nem tesz jóérzésű ember hangszórót. Naggggyon szr hangja lesz. Ennél még az is jobb ha bútorlapból találomra csavarozol neki egy dobozt.
2022. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha basszust akarsz, egy kis subládát keress a csomagtartóba, 20-25cm-es membránnal, (mondjuk nem tudom, hogy hány csatornás az erősítőd, és lehet-e hídba kötni; nem mindegy, hogy csak 65 watt használható egy hangszóróra, vagy 130, vagy 260), esetleg ha szeretsz kísérletezni, fordítsd ki a hangszórót, hogy a mágnes legyen a dobozon kívül, így az egész csomagtered egy bandpass mélyláda lesz, hatalmas űrtartalommal, jó mélyre fog menni, bár ehhez nagy membrán és erő kell, hogy legyen értelme. Ha megkockáztatsz egy somogyit, akkor az esetleg egy régi (sárga) kevlár legyen, úgy nézem itt még kapható (rx széria): [link]


még annyi, hogy ezeknél a somogyiknál a névleges "teljesítményt" nézd, ne a zeneit, nagyjából az a valós terhelhetősége, a zenei terhelhetőségen pár perc alatt megsül.

2022. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!