Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem képes a grafikus...

Miért nem képes a grafikus kártyám kihasználni az összes memóriáját?

Figyelt kérdés
Adott egy Nvidia GT1030 2GB. Tudom, nem nagy szám, csak azt nem értem, hogy például a GTA V grafikai beállításoknál jelzi ugye, hogy mennyit használ fel abból a 2 GB memóriából. Ha pl. 1700MB-ot, ami határeset, de bele kéne férjen, már alig fut a játék, csak akkor játszható a játék, ha max 1000MB körül van ez az érték. A feladatkezelő szerint viszont a kártya 2GB-ot használ, mit csinál az az 1 giga? Nem csak a GTA-nál ez a helyzet, más játéknál sem képes többet kihozni magából, csak azt nem értem, hogy akkor az a +1 giga ami elvileg használatban van, mit csinál?

2022. máj. 30. 10:52
 1/3 xKakashix ***** válasza:
100%

azért nem tudod kihasználni, mert gyenge hozzá a kártya, ilyen egyszerű..

az én 3060-am sem fogja sose kihasználni a 12GB vramot, mert mire eljutna addig, addigra "elfogy" a kártya, nem olyan erős hozzá

2022. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom az lehet az anomália oka, hogy a program lefoglalja ugyan a 2 GB grafikus memóriát, de ténylegesen nem használja fel. Mire felhasználná, arra ugyanis képet kell frissíteni, és ha nem tenné meg, akkor akadna a játék, vagy csúnyán leesne az FPS. Szóval inkább úgy írták meg, hogy ha nem végzett teljesen, akkor is inkább tartsa az FPS-t a játszhatóság érdekében.

Nyilván más szoftver/játék meg lehet, hogy maximálisan ki tudná használni.

A RAM mérete csak egy tényező, ha nincs mellette elég erős GPU, nem minden esetben fog javulni a teljesítmény.

2022. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. máj. 30. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!