Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek így helyesen van...

Szerintetek így helyesen van összekötve?

Figyelt kérdés
Anyum élettársa vett egy új konnektort, hogy kicsereli a régit. Szétszedte, de mivel kicsi volt a zsinorok, így a régi rádió zsinorjával egészítette ki, amit szigetelőszalaggal kötötte össze. Van áram amugy meg minden, de szerintem hosszú távon nem megoldás, readásul ugy, hogy van egy villanyszerelő ismerősünk, aki akár ingyen kicserélte ha úgy van. Húgom szobájában cserélte ki, nem tudom hogy így most pl a playstationömben van a gépembe lesz e kár ha pl az a konnektor nem lesz jó. A szobám pont húgom mellett van, nem tudom mennyire van az ő áramával összekötve, de szó szerint nem merem így használni sem a gépet, sem a Playstationt. Ti mit gondoltok? Hosszú távon lesz valami baj ha úgy lesz használva a fali konnektor?

2022. jún. 15. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok villanyszerelő, de ez szerintem is életveszélyes, bár nem teljesen érthető a szöveg. Nem hosszabbítóra gondoltál?
2022. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

„Szétszedte, de mivel kicsi volt a zsinorok, így a régi rádió zsinorjával egészítette ki, amit szigetelőszalaggal kötötte össze.”

Kissé furcsa ez a megfogalmazás, de ebből arra lehet következtetni, hogy a meglevő vezeték nem volt elég hosszú, ezért, egy rádió vezetékével toldotta meg. Ennyi hozzá nem értés után már sejthető, hogy egyszerűen összesodorta a két vezetéket és betekerte szigetelőszalaggal. Ez így egyáltalán nem megfelelő és teljesen szabálytalan. Az ilyen „kötés” előbb-utóbb bizonytalan érintkezést ad, ami helyi felmelegedéshez vezet. Ebből pedig komolyabb probléma lehet. Ha már toldani kell, akkor erre szolgál a sorkapocs vagy a Wago.

2022. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egészen addig jó lesz amig ki nem gyullad az egész lakás a pi..ba

Ha van villanyszerelő ismerős, akkor csináltassátok meg azzal, ne a kókler nagyokos kötözgesse a vezetékeket! A nem megfelelően összekötött vezetékeknél melegedés lép fel és az új konnektor is el fog égni. Reméljük csak az és nem az egész ház.

2022. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es igen, rosszul fogalmaztam. Egy új fali konnektort vett, ki akarta cserélni, és a falban a zsinorok, rövidek voltak. Így a rádió kábeljét letépte, azzal egészítette ki, összemorzsaolta, szigetelőszalaggal összeragasztotta aztán most úgy üzemel. Az előző konnektornak sem volt semmi baja csak lógott a falon, amit gondolom vissza lehetett volna csavarozni vagy akármi. Így most nem merek játszani sem, mi van ha zárlat lesz, vagy valami aztán annyi a konzolomnak is, meg a többi elektromos dolgoknak.
2022. jún. 15. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem helyen van összekötve.
2022. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ideig kibírja, aztán elfüstöl.


Én viszont villanyszerelő vagyok, legalábbis papíron

2022. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez kérem gányolás így nem toldunk vezetéket,(főleg ha alumíniumot toldott rézzel) tűz és balesetveszélyes. Szigetelőszalagot már nem használunk kötésszigetelőnek. Az érintkezési hibából eredő túláram az érzékenyebb készülékeket is tönkreteheti. Akár évekig is működhet így de bármikor probléma lehet vele. Tessék szólni szakembernek pláne, hogy van a rokonságban.
2022. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az előző dugalj lógott, akkor az újhoz hogyhogy nem volt elég a vezeték?
2022. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 ez nekem is szemet szúrt. Lehet hogy az önjelölt villamosmérnök levágta a régi konnektort, nem pedig kikötötte :D
2022. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs helyesen összekötve, szabálytalan és nagyon veszélyes módon van összekötve.

Kérdező, amúgy ugye neked nem magyar az anyanyelved? Nem zsinórok azok, hanem vezetékek, az összemorzsolta szó pedig teljesen mást jelent, mint amit csinált a kontár nevelőapád.

2022. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!