Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért recseg a gitár hangfalam?

Miért recseg a gitár hangfalam?

Figyelt kérdés

Van egy 200w-os gitárerősítő fejem. Ehhez nemrégiben készült el a láda. 1db 15'-ös hangsugárzó van benne a típusát nem ismerem .

Akitől vettem ő sem tudott annyi mindent róla matrica nélkül csak azt hogy 8ohm-os és talán 200-300wat meg hogy elvileg színpadi monitorládában volt.

Vagyis biztos hogy nem 200 alatti. Keresgéltem interneten de kinézetben szinte teljesen megegyezik ezzel: ( [link] és ilyen nagyobb kerek középső porvédője van de a hátulján nincsen matrica.

A problémám az hogy amikor rádugom az erősítőm egyik kimenetére a négyből , a négy két párra van osztva és egy 100w/4ohm egy pár . Bedugom mondjuk a right-ba a jacket azt meg a ládába . Normális jack hangfalkábelt használok . A saru jól van rákötve a szóróra (fordítva is próbáltam). Az erősítőnek sincs baja még fejhallgatóval is kipróbáltam . A szórónak van alapzaja de szerintem az természetes mennyiségű . A gitár sem rossz nem kontaktos vagy a hangszedők is jók . Maga a hangszerkábel sem kontaktos .

Amikor elkezdem felemelni a hangerőt tiszta csatornán a legmélyebb húrokat pengetem elkezd az egész hangszóró búgni és recsegni majd így van hogy elhalkul az egész . Tehát kicsit nagyobb hangerőn nem lehet konkrétan tisztán játszani . Ha bekapcsolok valamilyen effektet a fejen vagy pedált kötök elé akkor még rosszab ki sem lehet venni a hang szövetét csak recseg és torzít . Torzított csatornában (max gain) ezt az egész dolgot nyilván nem lehet érzékelni (Én van ,hogy használom így). De a tiszta vagy a kicsit crunch-osabb hangzásoknál van gond. A vékonyabb hangokon tehát az alsó 3 húrnál nincsen ez jelenség . Valószínű csak nagyon magas hangerőn de azt inkább nem próbálgatom .

Már tervezem lecserélni tényleges gitárhangszóróra de ki akarom deríteni mi itt a baj.


Felvettem miylem: [link]

Mitől lehet ez a jelenség ? Rossz a hangszóró ? Vagy nem erre való ?



2022. jún. 17. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi baj...jobban fogd le a húrokat inkább.
2022. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1-es: ha nem értesz hozzá miért írsz baromságot?


Kérdező:

Nagyon egyszerű. Rezonancia. Egyszerűen a mélyebb hangok rezgései berezegtetik az egész ládát. Ezt okozhatja több dolog is. Nem megfelelő összeszerelés, nem megfelelő anyaghasználat, és nem megfelelő hangszóró.

Javaslom minél előbb cseréld le egy normális gitárládára, és akkor remélhetőleg megszűnik a probléma.

2022. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy meg tudom nézni ezt a dolgot ha kicsavarozom és leteszem a földre a hangszórót?
2022. jún. 17. 13:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2022. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#5 16 éve zenélek, ebből 6 éve aktívan koncertezem is, havi 1-2 bulit letolunk. Tudom mit beszélek :)
2022. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tahó az max te vagy :) jelentettem az adminoknak mert csak kötözködsz :))
2022. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5

Pedig bot füled van akkor is:DDD

2022. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Voltak nekem is ilyen hagszóróim és addig nem volt velük gond amíg kint nem hagytam a tűző napon. A ragasztásuk gyenge, a kosár levált és így zörgött.
2022. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Gitárhoz gitárhangszóró, gitárhangfal kell.

Azért torzít, recseg, mert ez nem erre való hangszóró.

2022. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az szinte biztos hogy ez nem gitárhangszóró . (8) Viszont lehet ez a ragasztáselválás van itt is . Ezt hogyan tudom észre venni az enyémen , hogy el van e válva ?
2022. júl. 7. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!