Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik "kishangszórós" 2.1...

Melyik "kishangszórós" 2.1 rendszert vegyem házimozira?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs lehetőségem 5.1 kiépítésére, illetve a hely sem túl nagy, azt pedig nem szeretném nagy állóhangfalakkal tele pakolni. Viszont a lehetőségekhez képest szeretném a legjobb hangzást elérni.

Tudom persze hallgassam meg...csak hol...

Kb ezeket a rendszereket szemeltem ki sztereo filmezésre:


1. KEF T301 (EISA díjas)

[link]

+ Jamo S810

[link]

vagy

2. Focal Sib Evo 2.0 (nem aktív, hiába úgy van írva, ez is EISA díjas)

[link]

+ ehhez is Jamo S810


3. Esetleg egy komplett Canton rendszer, Canton 365:

[link]

- Nem tudom miért, de valahogy az a mély a Cantonnál nem igazán meggyőző, olyan gagyi hatást kelt. Illetve itt 3 hangfalért feleslegesen fizetnék.


Illetve néztem még egy Teufel márkát:

4. Teufel LT4

[link]

+

Subwoofer S 4000 SW

[link]


Szerintem ezekkel ki is merítettem a lehetőségeket, nem nagyon vannak szatellites hangfalak sem, illetve vékony kiépítésű mélynyomók sem.



2022. aug. 4. 08:31
A kérdező szavazást indított:
KEF T301 + Jamo S810
Focal Sib EVO + Jamo S810
Canton rendszer
Teufel rendszer
3 szavazat
 1/3 Morzsi007 ***** válasza:
21%

A Jamo mély megvan már, vagy azt is most vennéd. Én lehet egy komolyabb Soundbar-t választanék. Az még ennyi helyet sem foglal.

Egyszer hallottam JBL 5.1 Soundbar-t egy üzletben. Meggyőző volt a hangja. 50-60000Ftosat nem szabad venni mert a hangjuk szenvedés.

A belinkelt KEF és Focal is biztos minőségi darab, hát meg kellene hallgatni😁 viszont nem biztos hogy passzol hozzájuk a Jamo mély.

2022. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
5.1 -es rendszernél a szett résznél azért lehetőség szerint egyforma hangsugárzókat lenne jó kinézni. Ezért az elsődlegesen nyerő a Canton lenne, viszont mivel zenére is használnád ez ebben a formában megdől válaszd a Teufelt Esetleg amit megemlítenék még egy pár KRK Rokit RP10-3 G4. Ha a 26Hz elég alsó tartományként.
2022. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Meghallgatni hol? Mivel azért ez "luxus" és nem akarsz csalódni mert élvezet fontos része, érdemes lenne felkeresni egy két hifi szaküzletet és előre időpontot egyeztetve hallgatózást, van egy rakat BP -n. Akkor is érdemes utazni ha messze lax. helyben az igényeidnek megfelelő ötleteket fognak mutogatni vagy ha nem is pont azt amit kinéztél akkor valami hasonlót ami van nekik helyben. Én is így lettem Dali hangfal tulajdonos pedig szóba sem került, csak megvett kilóra.

Interneten az adatokat látod csak, véleményeket.


Simán lehet hogy élőben olyat mutatnak ami nem is került a képbe de lehengerel ahhoz képest amit választani szeretnél.


Jó felé nézelődsz.

Canton -al az a baj hogy az nagyon bézik belépő színt és hangzásban hát nem hiszem hogy az a színt amit a másik 3 tud.


pl a Klipsh is elég figyelemre méltó termékpalettával rendelkezik és sok helyen meg is hallgatható.


Bár a KEF és a Focal mindig nagy kedvencem, de inkább zenén tudom elképzelni őket, de meg kell hallgatni az a tuti. Megéri rászánni azt az egy napot.

lehet teljesen más irányba indulsz el...

2022. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!