Nagy000 kérdése:

Minőségben hangzásban a bluetooth fülhallgatók (vezeték nélküli) vagy a vezetékes fülhallgatók "jobbak"?

Figyelt kérdés

Olvastam egy oldalon hogy a vezetékes fülhallgatók hangzásban jobbak mint a bluetooth fülhallgatók

Tervezek venni a közeljövőben olyan 40.000-50.000 ezer forint összeget szeretnék rászánni

Tudnátok nekem ajánlani olyan fülhallgatót ami mind hangzásban minőségben hozza az elvárásokat



(bluetooth vagy vezetékes az nekem teljesen mindegy)



2022. aug. 10. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A Bluetooth tömöríti a hangot, így romlik a minősége. De a vezetékesnek se mindegy, hogy miről hajtod meg, egy telefon és egy külső hangkártya közti különbség ég és föld már a 15 ezer feletti vezetékes fejhallgatóknál is. 40-50 ezrest már kvázi bűn telefonról hallgatni.
2022. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

A Bluetooth fülesben sokkal több az alkatrész: DAC, erősítő, Bluetooth vevő, akku, vezérlő.

Úgy számolj, hogy azonos minőséget +30-40%-kal drágábban fogsz kapni.

Csúcskategóriában lehet jobb minőségű, mint mondjuk egy mezei telefonra kötött zsinóros, de úgy egyébként ez egy kényelmi funkció.

Illetve árulnka aktív zajcsökkentős eszközt is, ami ha tényleg működik, akkor olyat tud, amit a zsinórosok nem tudnak, és az végső soron javítja a hangot.

2022. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*2 Mármint fordítva, a hagyományos lesz ennyivel olcsóbb.
2022. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A vezetékesek jobbak.
2022. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs valami spéci igényed, amihez kényelmesebb a vezeték nélküli, mindenképp érdemesebb vezetékest venni, főleg ha ennyit szánsz rá. Én pl. házimunka/barkácsolás közben szoktam használni, amikor fel-alá járkálok a lakásban, és nem akarom mindig cipelni magammal a tabletet vagy a laptopot, ha átmegyek egy másik helyiségbe, szóval nekem van Bluetooth fülhallgatóm. De amikor leülök a gép elé, akkor mindig átváltok a vezetékesemre, mert az hangminőségben is jobb, meg nem is kell odafigyelnem rá, hogy mikor merül le.
2022. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb élmény vezeték nélküli fülhallgatót használni, mert nem vagy az eszközhöz kötve. Szerintem 40-50 ezernél már lehet olyan fülhallgatót venni, ami teljesen ugyanazt a szintet hozza, mint egy vezetékes.
2022. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha így lenne, akkor nem árulnának 40-50 ezer forintos vezetékest.
2022. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Még árulják, hiszen pár éve jelentek meg a vezeték nélküli fülhallgatók. De már most is sokkal kevesebb fajta van vezetékesből, vannak olyan telefonok, amiken már nincs is jack bemenet. Persze aki nagyon ki van erre élezve, az lehet, hogy hallja a különbséget. Nekem ez olyan, mint a dobozos cola-üveges cola. Speciel nekem mindkettő ízlik, de valaki szerint az üveges sokkal jobb.
2022. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel osztozik a 2 féle termék egy piacon, így természetes. Sokkal kevesebb azért nincsen, sőt.

Az usb-c tud analóg jelet átvinni, én is azzal használom.

Nem érdemes ezen sokat vitatkozni, a fő különbség az, hogy BT-s fülesnél a fülhallgató állítja elő az analóg jelet, ez a szűk keresztmetszet. Plusz 5 alkatrész nem fog annyiba kerülni, mint mondjuk 15. Ez magától értetődő.

2022. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!