Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen TV-t vegyek laptopról...

Milyen TV-t vegyek laptopról történő film lejátszáshoz? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Adott egy Lenovo ThinkPad T450s laptop, Win10 oprendszer, 1920x1080 felbontás. Sokat használom filmnézéshez, főleg SD minőségben (pl. 720x302 képkocka). Arra gondoltam, hogy erre a célra vennék egy tv-t, és HDMI kábellel összekötve a laptoppal, inkább azon filmeznék. Viszont nem nagyon értek hozzá és tanácsra lenne szükségem, hogy milyen készüléket érdemes venni: típus, méret, egyéb paraméterek, amik fontosak lehetnek? Illetve ehhez mindenképp jobb képminőségű (HD) film fog kelleni, vagy egy laptopnál nagyobb de nem túl nagy tv képernyőn még "szépen" jelenik meg az SD minőség?

2022. aug. 18. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Mennyi pénz szánsz rá?

Mekkora tv-ben gondolkozol?

Annak milyen lesz a max felbontása?

Kinek mit jelent a "szépen" jelenik meg?

Mi értelme laptopot TV-re kötni?

Az adott keretbe nem fér bele inkább vmi médialejátszó és TV?

Későbbiekben fejleszteni akarod a felszerelést?


Megannyi kérdés...

2022. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Hogyhogy a tv mellett döntöttél?

Egy jó monitor miért nem felel meg az igényeidnek?

2022. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Az előtő tv-m egy Sony W605B volt, most pedig egy Samsung TU8502-est használok. Két számítógépem van, mindkettő fixen rá van kötve, monitornak használom a tv-t. A samsung 4K-s, de 1080-ban használom, nem csúnya a képe így sem.

A méretet magadnak kell eldöntened. Milyen távolról fogod nézni, kab ez számít. Egy 50 négyzetméteres nappaliba na 32 colos tv-t vagyél :D

2022. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A monitor se rossz ötlet. Igazából egy fix helyen lenne a TV/monitor és kb. 2m távolról nézném. Szóval szerintem nem kell túl nagynak lennie és nem kell tudjon semmi extrát, elég ha lejátssza a filmet jó minőségben (nem laggol, éles a kép és nem pixeles stb.)
2022. aug. 19. 16:23
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én hasonló célra és távolságra egy 32" Tesla HD Ready-t vettem. Azért nem monitort választottam mert ez volt akciózva és olcsóbb volt a hasonló méretű monitoroknál. Eddig elégedett vagyok vele. Nagyobbat és nagyobb felbontásút is gyártanak ha ezt kicsinek ítélnéd és később jobb minőségben moziznál.
2022. aug. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!