Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rendeltem az Emagon egy játékot a fiamnak születésnapjára augusztus 29.-én, de kibontotta, kipróbálta és nem tetszett neki, ezért visszakérném az árát, mert csak egyszer lett kipróbalva, de nemtudom, hogy lehet-e ilyenkor valamit csinálni, élhetek-e az elállási jogommal?

2022. szept. 6. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A kézbesítés óta szerinted eltelt 2 hét...?
2022. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az marad, hogy játszol vele te, vagy eladod apróhirdetésben.


[link]


14. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek

29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát


i) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;

2022. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Szoftverek, PC- és konzol játékok

– Ezen termékek visszaküldése csakis bontatlan, gyári csomagolásban lehetséges

– Nem lehetséges azon szoftverek visszaküldése, amelyek elektronikusan kerültek kiküldésre"

[link]

Nem értem miért nem inkább az oldalukon keresed a választ...

2022. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán látom a kérdésben a szoftver szót, majd kiderül, hogy a kérdező szegénységi bizonyítványa-e ez.
2022. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

[link]

7. Az elállási jog nem gyakorolható az alábbi termékeket/szolgáltatásokat illetően:

i) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;

Legközelebb ajánlom a Steam-et, ott van lehetőség kipróbálni.

[link]

2022. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Igen véletlen a "játék" szóként arra asszociáltam, de lehet konzol vagy más is. Attól a linken bőven ki van fejtve a visszaküldésre vonatkozó szabályok.
2022. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én a helyedben mekgeresném őket (az emagot) telefonon (nyilván van telefonos ügyfélszolgálatuk) és ott érdeklődnék.

Ami meg azt illeti, hogy, ha felbontotta a csomagolást, már nem veszik vissza: Ezt óriási f***ságnak tartottam mindig is. Annó még a műszaki boltok és a szuper marketek (pl Auchan) is alkalmazták ezt és emlékszem egyszer kétszer ki is vertem érte a balhét, mikor fülhallgatót vettem, kibontottam, kipróbáltam és az egyik fele nem szólt. Visszavittem, mire pont ugyan ezzel jöttek, hogy "Hát... kibontotta, így már nem tudjuk visszavenni!". És akkor is pont ugyan azt kérdeztem elég idegesen, amit most a többi válaszolótól is kérdezek és amely kérdést te is tegyél fel az ügyfélszolgálatosnak, ha beszélsz vele és ezzel a "Kibontotta, ezért nem vesszük vissza" dumával jön: "HA NEM BONTOM KI, AKKOR HONNAN TUDOM, HOGY MŰKÖDIK-E, HOGY JÓ-E?!"

2022. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!