Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ilyen esetben van még rajta...

Ilyen esetben van még rajta garancia?

Figyelt kérdés

Tavaly júliusban vettem egy fülhallgatót, ami aránylag hamar meg is adta magát, ki lett cserélve, szeptember végén kaptam meg a cserét.

Viszont most a csere is megadta magát, érvényes még a garancia, vagy júliustól számolják?



2022. szept. 11. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ilyenkor újraindul, tehát érvényes.
2022. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem indul újra az alap szabály szerint, hiszen a vásárlástól, illetve netes vásárlásnál az átvételtől számolnak mindent. Akkor is ha cserélnek. De ha az üzlet akarja, akkor a vásárló előnyére eltérhet.
2022. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen esetekben a kötelező jótállási idő egy éves időtartama, illetőleg a szavatossági jogok gyakorlására nyitvaálló két (adott esetben három) éves határideje a kicserélés (az új termék átadásának) napjától újraindul a teljes termék vonatkozásában."

[link]

2022. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csere esetén újraindul a gari, hiszen gyakorlatilag új termékről van szó. Más kérdés, hogy ritka vacak minőség lehet, ha kettő is tönkre ment egy éven belül...
2022. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 meglepő, de egy teljes áron kb 30000-es Huawei fülhallgatóról van szó, én akciósan szereztem be

a tartalék fülhallgatóm egy kicsit gyengébb, de szintén Huawei fülhallgató, ezt probléma nélkül használtam, és ilyen esetekben használom is, a leadott mentségére szóljon, hogy pár napja volt hátra az egy évből, így ha a jó oldalát nézzük, ezek szerint lesz rá újabb egy év garancia :D

2022. szept. 12. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!