Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezek közül melyik a legjobb...

Ezek közül melyik a legjobb vezetékes fülhallgató árban és hangzásban?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem!

2022. szept. 13. 11:06
A kérdező szavazást indított:
JBL Tune 210
Sony MDR-EX110LP
SoundMagic ES18S
Superlux HD 381
Superlux HDB387
9 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem használok fülhallgatót, mert fejhallgató párti vagyok. Ennek ellenére az elmúlt bő 10 évben azt vettem észre, hogy az egyik (SZÁMOMRA!!!) legyszebb hangzása a Sonynak van, így arra adtam egy szavazatot. Többet is vettem belőle a családtagoknak. Jelenleg 2 fejhallgatóm van, az egyik egy Beyerdynamic 990 Pro, a másik egy Sony MDR-XP550AP, ami hangosabban szól a mobillal. A 990 Pro nem arra való, mert nagyon nagy az ellenállása, így elég halk. Sajnos a többi típust nem ismerem, de nem szeretk olyan márkát venni, aminek olyan neve van, ami önmaga maghazudtolása. Az utolsó 3 nekem ilyennek tűnik.
2022. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez annyira szubjektív kinek melyik tetszik.
2022. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nekem most jelenleg egy Sony WF-C500 TWS headsetem van de olvastam olyanokat hogy a vezetékessel jobban szólnak a zenék mert ott a bluetooth nem tömöríti le a hangokat meg ezt én is észrevettem hogy vezetékessel melegebb a hangszín mint a bluetoothossal. TWS-s azért használok már egy ideje mivel a vezeték mindenhová beakad és egy rossz mozdulat akkor vége. TWS-nél ilyen nincs és ennek a Sonynak a hangja nem is olyan rossz de kicsit hidegebb a hangzása mint egy vezetékesnek. Vezetékesnek még az az előnye hogy olcsóbban lehet jobbat venni mint vezeték nélkülit.
2022. szept. 13. 15:59
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy 1-es! Superluxról jókat írnak meg a Soundmagicről is de inkább a nagyobb márkák amiben jobban megbízik az ember.
2022. szept. 13. 16:02
 5/19 anonim ***** válasza:

Jól gondolod. Vezetéken nincs tömörítés. BT az csak egy adatátviteli sáv. Zene elindul a telefonon és egy program összetömöríti eldobálja ami neki nem kell, minden nem fér bele, és átküldi a fülesbe, ahol kitömörítik és hallgatod. Ezért a késleltetés.


Vannak próbálkozások LDAC (Sony), aptxHD hogy ezeken sokat javítsanak, és sokkal jobbak is, de vezetéken megfelelőfülessel mindig jobb lesz.

Androidosként amelyiket támogatja a telefon azokkal lehet próbálkozni és olyan fülest venni ami valamelyiket tudja.


Általában Snapdragon CPU -s közép/felső kategóriás telefonok tudják az aptX -et MTK nem!!! Ez licence köteles! (iPhone on egyik sincs) Vagy ha a telefon specifikációiban benne van mint támogatott BT mód.


SoundMagic is elég jó, de az is kínai márka. Hifiben elismert márkák termékei lehetnek jók. Sony pl

2022. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg még ha vezetékes fülessel hallgatsz zenét nem is merül annyira a telefon mintha ezt bluetoothon tennéd.
2022. szept. 13. 19:13
 7/19 A kérdező kommentje:
Superluxot sokan mondják jónak árúkeresőn hangzásilag de hát olcsó húsnak híg a leve. Szólhat jól de akkor a hangzásnak 10 000 Ft alatt valaminek a kárára kell menni. Negatívumoknál sokan szidták a vezetéket hogy hamar elszakadt stb. Ezért nem jó ha valami túl olcsó. Túl drágára nem biztos hogy az embereknek nagy részének van pénze de azoknál már mindenre odafigyelnek. Pl: Sennheiser, Bose, AKG, Audio Technica. Marad az aranyközépút. Sony, JBL, Panasonic, Shure stb. Ezek sem a 5 év működés hívei de nem is romlanak el fél év alatt. 2-3 évig lehet rájuk rendeltetésszerű használat mellett számítani. Itt már a jó hangzásért strapabírást is kapunk azaz nem csak a hangjába vagy a kábelbe fektettek energiát és ezeket már jobban le is ellenőrzik mielőtt piacra dobják mint az olcsó no name márkákat!
2022. szept. 13. 19:19
 8/19 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Én is gondolkodtam bluetoothos fejhallgatón, de egyiknek rosszabb volt a hangja, mint a másiknak és többszörösébe került, mint a vezetékes. Én csak sétához használom (nem szabad futnom a szívem miatt) és az sem érdekel, hogy már nem divat a vezetékes, mert sokkal szebben szól. Nekem megfelel, én is öregebb vagyok, csak elnézi nekem a társadalom. Tény, hogy a füleseknél sokkal vékonyabb a kábel és a legtöbben nemcsak sétához használjátok, ezért szinte egyértelmű, hogy vezeték nélküli típus a menő. Az meg csak személyes tapasztalat, hogy a hangzásban is megelégszenek a fiatalok olyannal, amire én rá sem nézek. Olyanban bízok meg, aminek van múltja és hangja is. A többi nem izgat fel. Meghallgatás nélkül pedig nem veszek ilyen cuccot. A Sonyt ismerem, de a többiek nem győztek meg a nevük alapján. Mellesleg azt szoktam megnézni, hogy mekkora frekvenciatartományt visz át. Nekem a Beyerdynamic 5-35.000 Hz-ig nyomja, ehhez hasonlítok mindent. Ami többet tud, azt meghallgatom szívesen, ami kevesebbet, azt csak mobilhoz használnám, mert ott elmegy. De ha 20-20.000 Hz van ráírva, akkor átsiklok felette, mert az csak annyit jelent nekem, hogy szól.

2022. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én a bluetoothost utazás miatt használom hiszen akkor hallgatok zenét azt meg nem szeretném hogy a vezetékes a vezetéke miatt le legyek korlátozva. Vezetékest meg akkor amikor a hangfalat pihentetem de mégis fejhallgatóval szeretnék zenéthallgatni. Van egy 5 éves Sennheiser HD6 Mix fejhallgatóm de már nem olyan jó mint régen volt így marad a hangfal meg bluetooth füles mivel vezetékes nincs. JBL ről még mondanak jókat de a Sony tovább bírja. Audio Technica meg az egyik legjobb fejes. Bose-ról annyira nem hallottam Skullcandyt szidják meg még amiről nagyon megosztóak a vélemények az a Beats by Dr Dre azt gondolom nem kell bemutatni. Ami jó lehet még az a Marshall, AKG és a Sennheiser meg az Audio Technica. Amúgy vezetékes fülesem sok volt, jól szóltak de a jelenlegi vezeték nélküli Sonym adja legjobban a térhangzást a kicsit visszafogottabb hangzása ellenére. Samsung Galaxy S10-hez kapott gyári AKG-t nagyon szerettem de odaadtam családtagnak és annak viszont eléggé jó vezetéke van. 3 éve jól működik és jól is szól.
2022. szept. 14. 10:10
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismét 1-es vagyok


Jaj, a Dr Dre az egyik lexarabb fejes, amit valaha hallottam!!! Bömböl a mély, de semmi más nem jön ki belőle. A 300 fontos füles (közel a 150 ezer Ft-hoz) annyira rossz volt, hogy 2 mp-ig sem bírtam elviselni a fülemen. Egy itteni kérdés miatt hallgattam bele, mert a srác mindenképpen azt szeretett volna venni, csak nem tudta, hogy melyiket. Az AKG nem rossz, de nekem jobban tetszett a Beyer. Az Audio Technica-ra kíváncsi lennék, mert azt még nem hallottam, de az adatai alapján elég jó lehet. A Beyernek is vannak vagyont érő típusai, sajnos azokat sem ismerem. Pedig a DT-1990Pro érdekelne, csak 3x annyiba kerül, mint a mostani. Talán majd ha az enyém "elkopik" teljesen, akkor elgondolkodom rajta. A Bose nagyon szépen szól, de nagyon megkérik az árát is, de valahogy mégsem az, amire vágynék. Azért írtam fent nagybetűvel, hogy szerintem. Mert minden szubjektív. Ami nekem tetszik, például a tiszta magas hangok, az másnak túl sok. Nekem pedig a túlnyomott basszus sok, ami a mai legtöbb fülesben dübörög. Nem a mélység miatt, hanem a hangzása miatt. A Beyerben is úgy szól a mély, hogy már nem is füleddel hallod, hanem az agyaddal, hiszen bőven alatta van a hallástartományunknak, de valahogy mégiscsak érzékeljük. Viszon nem durván szól, hanem kitölti a teret, nem úgy a mostani fülesekben. Ott azért tolják meg, hogy ne kelljen kiemelni a magas hangzást. Szóval minden egyéni ízlés dolga, ki ezt, ki a másikat szereti. A Sony viszont valahogy el tudja érni, hogy normális áron viszonylag szép hangzást generáljon. Attól függetlenül, hogy nem ismerem az általad említett típust, biztos vagyok benne, hogy jól fog szólni és nem vágod hanyatt magad az ára miatt.

2022. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!