Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen e-book olvasót érdemes...

Milyen e-book olvasót érdemes vennem, ami megfelel az alábbi szempontoknak?

Figyelt kérdés

Még nem volt e-book olvasóm, nem értek hozzá, de úgy láttam, vannak egészen sokoldalú készülékek.

Fontos, hogy színes legyen, mert könyveken kívül színes képregényeket is olvasnék rajta. Ezeket többnyire Google Play áruházban vásároltam. Hogyan tudom az e-könyv olvasóra átrakni, ha a telefonom nem bővíthető semmilyen memória kártyával?

Másik nagyon fontos, hogy a kijelző szemkímélő legyen. A telefon képernyőjétől sokszor megfájdul a szemem, munka miatt pedig kénytelen vagyok egész nap a számítógépet bámulni, ami szintén nem tesz jót. Épp emiatt, ha a könyvolvasó kevésbé terhelné a szemem, szívesen használnám fénykép nézegetésre és netezésre is.

Van olyan, amin akár android appok is futnak?

A színes, érintőképernyős, háttérvilágítással rendelkező e-könyv olvasók képernyője is szemkímélő? A háttérvilágítás ki-be kapcsolható?

Milyen egyéb szempontokat, paramétereket érdemes még figyelni ilyen készülék vásárlásakor?



2022. okt. 1. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A leírásod alapján te tabletet szeretnél inkább, bár az nem szemkímélő. Ebook olvasóból van ilyen, az e-inkesek, ezek viszont fekete-fehérek, viszont tényleg sokkal jobb a szemnek. Nekem sok éve ilyenem van és teljesen más erről olvasni, mint másik fajta képernyőről, attól nekem is van, hogy kicsit megfájdul tőle a szemem. Háttérvilágítása van, ami amúgy nagyon hasznos és érintőképernyős, de ugye nem színes és ebookokon nincsenek androidos appok, ezek direkt csak olvasásra vannak. Ha neked ez is kéne, akkor tabletet vegyél.
2022. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Láttam színes e inkeset. A szemkímélet nagyon fontos. Azért nem olvasok képregényt telefonról, mert nem bírja a szemem. Android appokhoz nem ragaszkodom rajta. Csak Aliexpressen láttam androidosakat, de tartok tőle, hogy onnan műszaki cikket nem érdemes venni. Bár jóval olcsóbb lenne. Viszont ott nem írták, hogy e ink lenne a kijelző, csak annyit, hogy szemkímélő. De hát a kínaiaknál sosem lehet tudni...
2022. okt. 1. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Van színes ebook olvasó is. Pocketbook gyártmányból a legolcsóbb 90 eFt.

Sosem volt ilyen (mármint színes) a kezemben, de szerintem nem épül fel gyorsan a képernyője, szóval, ha színes is, akkor is csak olvasni jó, nem pedig helikopteres harci játékot játszani.


A legtöbb ebook olvasót kábellel lehet tölteni, mellyel adatot (könyvet, még akkor is, ha az képregény) is rá lehet vinni.


Androidos appok, mi? Tésztát ne gyúrjon?


A háttérvilágítás alighanem mindegyiknél kikapcsolható, de ki van olyan, akinek kezében mindegyik kapható olvasó megfordult már? Chuck Norris? Szóval ez magában elég hülye kérdés volt.


Fénykép nézegetésre és netezésre sosem lesznek ezek igazán jók. Ez a "rendkívül pocsékok lesznek" kifejezés kulturált változata.

2022. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nem értek hozzá. Láttam, hogy van rajta böngésző, gondoltam, biztos használni is lehet. Az Aliexpressen meg androidos appokat írtak. Nagy teljesítményű játékokkal egyébként se játsszom. Naptár appra, gmailre és hasonlókra gondoltam.

Elsősorban képregény és könyv olvasás miatt venném, csak ahhoz egy kicsit drága, ezért érdeklődöm, mire lehet még vajon használni.

2022. okt. 1. 16:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Soha nem láttam még színes e-ink technológiásat. Ha van, akkor az jó drága!
2022. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bocsi, mikor én vettem a sajátomat, akkor csak fekete-fehér e-inkes volt, azóta meg nem nézegettem mik az újdonságok. Bár ahogy most nézem, igaz, hogy színes, de azért nem úgy néz ki, mint rendes képernyőn. Érdemes előtte neked is megnézni, hogy ez zavarna-e vagy nem gond.

Aliexpressről meg tényleg ne vegyél inkább elektronikus dolgokat és ne is abból indulj ki, ott azért simán ráírnak dolgokat, ami a valóságban nem teljesen igaz. Mondhatja, hogy szemkímélő, miközben nem is az.

Ha ebookot szeretnél, főleg ha fontos a szemkímélés, akkor maradj az e-inknél és felejtsd el az androidos appokat. Ez nem erre való.

2022. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy nem olcsó, de nem is olyan, mint egy telefon, hogy pár év után cserélni kell, ez hosszútávra szól és ha rendszeresen használod, akkor abszolút megéri.
2022. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 6 collos monokrómok háttérvilágítással, azok úgy 30-tól indulnak. Ez sajnos ennyi. Olvasni szerintem k* jó vele, nem zavarja az ágypartnert, nem kell éjjelilámpa, vonaton sem zavar a nagy darab álló utas, ki árnyékot vet, lapos, zsebben elfér. Én már vagy hat éve, ha antikvár könyvet veszek, azt is beszkennelem, digitalizálom és olvasón olvasom. A minőség meg még sajnos a fenti 30-nál is drágább, meg a nagyobb méret is. A Kindle tán a legjobb, de a drágábbik Kindle. :) Mondjuk én 7 vagy 8 collossal nyomulok. Aki olvas, annak nagyon megéri. Kb 7 éve, mikor még dolgoztam, hát akkor egy tabletet is vittem magammal. Egy 10 collosat. Azért, amit fentebb írnak, egyik erre jó, a másik arra.
2022. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pár "színes" van: [link]

Amint látod, erre képes ez a technológia kb. 20 év után. Apró "tintacseppeket" látsz, ezért vannak ilyen korlátai, és ezért drága. Van egyébként Android valóban, bár a kijelző a görgetést, egyéb mozgást nem szereti, akadozik, és általában a hardver is gyenge. Nézz videókat ilyenekről. Cserébe napon is jól láthatók világítás nélkül, nagyon alacsony energiafogyasztással.

2022. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Cserébe napon is jól láthatók világítás nélkül, nagyon alacsony energiafogyasztással."

Ezek is nagy előnyök!

2022. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!