IPad 9 (2021) vélemény?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
2022. okt. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
2022. okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó cucc. Érdemes megvenni ha olcsó és jó tablet kell.
2022. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
gond nélkül müködik
2022. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha 130k-ért adják, akkor vedd meg. én annyiért vettem a mediamarktban, csak fentebb vitték az árát, de néha szokott lenni akció
2023. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kb. három hete használom. Előtte egy Android közép kategóriás táblagépem volt, azt nem kapcsoltam be minden nap, ezt viszont igen. :) Összességében sokkal gyorsabb az Androidnál, mivel az Apple saját szoftvert fejleszt saját hardverre, amik így jól együtt dolgoznak.

Azért cseréltem le, mert édesanyámnak nagyon tettszett a táblagépem, így megkapta, kb. egy éves készülék.


Ami nagy előnye, hogy az akkumulátort napi használat mellet sem kell minden nap tölteni, nálam átlag 4-5 napot ír (napi több óra streaming mellet). A kijelző képe is szép, bár nem oled, így a feketének van egy halvány háttérvilágítása, de egy olded kijelzős modell egész más árban lenne. Ami hátrány, hogy 4:3 képaránya van, ami streaminghez nem a legideálisabb, de hozzá lehet szokni. Természetesen tud nagyítást, ilyenkor levágja a két szélét, de ezt nem gyakran használom.

Az alapmodell 64 GB tárhelyet kapott (az előző modellekben csak 32 GB van, amin nem sok szabad hely marad az iPadOS és alkamlamzások telepítése után, a 64 GB viszont szerintem átlag felhasználóknak több mint elegendő, akinek kevés választhat 256 GB-os modellt is).

Az iPad 9 az utolsó modell, amiben még van home gomb és jack (füllhallgató/headset) csatlakozó, ez utóbbi nekem nagyon hiányozna, ha nem lenne.


Eredetileg iPad 8 modellt néztem ki, a jó állapotúakat 100.000-ért árulják használtan (vagy felújítottan). Néztem összehasonlító videókat, a 9-es modell alig gyorsabb a 8-asnál, annyival jobb, hogy nagyobb a tárhely meg jobb az előlapi kamera. Végül azon múlott a választásom, hogy 130.000 Ft-ért találtam teljesen új és garanciás iPad 9-et. Mindössze 30.000 Ft volt az árkülönbség egy teljesen új, meg egy több éves használt készülék között (hihetetlen, mennyire értékálló). Olcsóbban esztétikailag rosszabb állapúakat lehet kapni, ezzel az a bajom, hogy én nagyon vigyázok rá, több éves készülékem is úgy néz ki, hogy akár egy bolt polcára kitehetnék.


Az iPad előnye, hogy évekig használható, és évekig kap szoftver frissítéseket. Sokkal tovább frissítik, mint egy hasonló árban lévő Android táblagépet, egy iPad 9 legalább 2030-ig megfelel napi használatra, ha vigyázunk rá. Ezt figyelembe véve jobban megéri, mint egy közép kategóriás Android táblagép.

A testvéremnek iPad 6-ja van, és még az sem lassú, böngészésre, streamingre, képszerkesztéshez és mindenhez használható, amihez az én új készülékem, ráadásul az övén is az iPadOS legfrissebb verziója fut. Gyorsabb ez a több éves készülék, mint az egy éves középkategóriás Android táblagép!

dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!