850W táp sok lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Találtam egy jó minőségű tápegységet akciósan. Viszont az a baj, hogy 850w-os. Na most az én videókártyámnak(amit venni fogok,msi 3060Ti ventus)600w-os tápegységet ajánlanak. Az nagy baj, ha ennyivel több?

2022. okt. 26. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha több az nem baj
2022. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a videokártya fogyaszt, ott a proci, a memória, a monitor… plusz perifériák.


Sok sikert az áramszámlához is.

2022. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A monitornak és a plusz perifériáknak mi köze van egy PC tápegységhez?

A CPU ami még nagy fogyasztónak mondható, a RAM az max 5W, az alaplap meg 50-80W-nál többet nem kér.

Attól, hogy egy tápegység nagyobb teljesítményt is képes lenne leadni, az ajánlotthoz képest, semmit nem fog változtatni a fogyasztáson.

Magyarán ha egy 1500W-ot leadni képes tápegységet venne, akkor sem enne többet mintha egy 550W-ossal használná.


Az ajánlott pedig azt jelenti, hogy az alá nem érdemes menni, mert félő hogy nem tudná ellátni 100%-os terhelés alatt a PC-t teljesítménnyel a tápegység. Szóval ha nagyobb a W az ajánlottnál, az sose baj.

2022. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, akkor már értem😁
2022. okt. 26. 14:53
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
De minőségi táp legyen. 🙂
2022. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy Corsair TX-M Series TX850M 850W Gold-lesz az, elvileg ez jó ahogy olvastam😁
2022. okt. 26. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
az sose baj ha nagyobb le szabályoza magának.kissebb ne legyen mert akkor kisebb lessz a teljesítménye is a gpu nak vagy bármilyen alkatrésznek.
2022. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, a monitornak van saját tápja. A periféria viszont mehet róla.
2022. okt. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!