Petitanar kérdése:

Lehet-e 5.1 házimozit 2.1 rendszerré alakítani úgy, hogy minden hangszóró szóljon, sztereóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Samsung HT-Z120 házimozi szettem, 330W teljesítménnyel:

FR:45W 3 Ohm

FL:45W 3 Ohm

RR:45W 3 Ohm

RL:45W 3 Ohm

Center:75W 6 Ohm

SubW:75W 6 Ohm

A lejátszó 40W-os

Ezt a lejátszót használom AUX-on keresztül 2.1 erősítőként, a két front hangfalával és a mélynyomójával, képi megjelenítés és számítógép nélkül.

A kérdésem az lenne, hogy hozzáértő át tudja-e úgy alakítani a rendszert (érdemes-e elvinnem szerelőhöz), hogy a Center és Rear hangszórókon (a saját helyükre bedugva) is a Front hangjai jöjjenek, úgy, hogy közben a saját erősítésüket kapják (az eredetijüket), de a front csatorna jele jöjjön rajta? Tehát megmaradjon a 330W-om, és mindegyiken kapjak 2.1 ben hangot sztereóban (2x45W bal és 2x45W jobb, a Centerrel meg fogalmam sincs, talán a két csatorna monoban)?

Köszönöm!



#házimozi #5.1 házimozi #házimozi átalakítás #minden hangszóró szóljon
2022. nov. 8. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen ha a hátsó két pár hangszórót az első két pár kimenetre kötöd rá
2022. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Feldugod a frontba a center és rear vezetékeit is.

2022. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha van rajta analóg 5.1 bemenet akkor a legegyszerűbb, át se kell alakítani. A sztereó jel mindkét csatornáját egyszerűen elosztod három felé, az első és a hátső bemenetre rámegy egy-egy kimenet a bal és a jobb jelből, így az első és a hátsó pár a sztereó jelet egyszerűen megkapja. A harmadik kimeneteket összekötöd egy-egy 10 kOhm-os ellenállással, így a sztereó jel összeadódik és monó lesz belőle. Ezt a monó jelet kettéosztod, az egyik megy a centerbe, így abból a két csatorna összege fog szólni. A másodikat pedig egy aluláteresztő szűrőn, a mélyládához hangolva (általában a 200 Hz-en vágás megfelelő) a mély bemenetre.
2022. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos 5.1 bemenet nincs, csak sztereó bemenet.

Mindent rádugni a frontra egyrészt nem merek, mert az impedancia értékek módosulnak; másrészt azért szeretném, hogy minden a saját helyén maradjon, hogy megkaphassák a saját erősítésüket, ne pedig egy hangfalén osztozzanak, mert a hangerő maradna ugyanaz, csak sok helyről jönne.

2022. nov. 8. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha vannak térhatás sémák az erősítődben, akkor szerintem ezzel is megoldható. Yamaha RXV495-ösöm van, és simán zenehallgatásnál, térhangzásban a Disco beállításon az összes hangszóróm egyformán szól, persze sztereóban, mélyet pedig ugyanúgy lekeveri a subwofferre.
2022. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi Dimarson lejátszóm volt, azon be lehetett külön állítani, hogy "Stereo in 5.1" azaz az 5.1 minden hangfalán szóld, de sztereó csatornán.
2022. nov. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Péntek magasságában tudom kipróbálni a tippeket, akkor hozom vissza a szerelőtől, elkopott a hangerőszabályozó, most gyógyítják.

Mindenképp olyan megoldást keresek, amihez nem kell külső kijelző, hogy átállítsam, mert nem házimoziként használom.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! Megírom majd, mire jutottam!

2022. nov. 9. 08:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!