Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Windows 8 megszűnése - hátrányok?

Windows 8 megszűnése - hátrányok?

Figyelt kérdés

A laptopomon a vírusírtó figyelmeztetett arra, hogy januártól megszűnik a Win 8 támogatása. A Microsoft honlapján ez áll:


"After January 10, 2023, Microsoft will no longer provide security updates or technical support for Windows 8.1."


Az lenne a kérdésem, hogy ezek után milyen hátrányokkal fog járni számomra, ha továbbra is a 8-ast használom?

Lehet-e úgy tovább boldogulni vele, ha már nem küldenek biztonsági frissítéseket, stb? Rizikós? Nem éri meg?


Nagyon NEM szeretem a Win 10-et, és amíg csak lehet, szeretném elkerülni a használatát és megmaradni a jól bevált 8-asnál.

7 éves kitűnően működő laptopom "egészségét" nem akarom kockáztatni a Win 10 vagy 11-el.


Egyébként a legjobb az egészben, hogy a Microsoft azt ajánlja, vegyél új készüléket amin már eleve win 11 van, és ne a régi gépet "újítsd fel".


Rettentő pazarlás mind pénzben, mind környezetvédelmileg...

Miért kellene jól működő készülékeket leselejtezni az állandó újítások miatt?!



Köszi a válaszokat!



2022. nov. 15. 12:08
1 2
 1/17 ludicrousSpeed ***** válasza:
55%

Biztonságilag nem naprakész szoftvert használni mindig rizikós.


"Nagyon NEM szeretem a Win 10-et"


Egy OS nem érző lény, hogy szeretni kelljen.


"7 éves kitűnően működő laptopom "egészségét" nem akarom kockáztatni a Win 10 vagy 11-el."


Semmi kockázat nincs benne.


"Rettentő pazarlás mind pénzben, mind környezetvédelmileg...


Miért kellene jól működő készülékeket leselejtezni az állandó újítások miatt?!"


Semmi selejtezést nem emleget a MS.



Végül pedig: nem csak Windows létezik.

2022. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog biztonsági frissítés érkezni hozzá, így ha találnak egy súlyos hibát, az nem lesz kijavítva és hackerek átvehetik a gép felett az irányítást. Az első időkben ez veszélyes lehet, mert még sokan használnak Win 8-at, főleg cégénél ahol nem lehetséges az, hogy egyik napról a másikra átállsz új operációs rendszerre, mert megtörheti a folyamatokat, például rengeteg olyan célhardver van amire kijött egyszer a driver az akkori rendszerre és soha többé nem foglalkoztak vele. Emiatt fut még XP sok céges gépen. De mivel ezek nincsenek a netre kötve, meg már szép lassan kikopnak mert elromlik a célhardver, így az XP kvázi biztonságos ma már, mert a hackereknek nem célpontja, mert alig használják. Viszont a 8 még most jár le, aktív használatban van, ezért veszélyes. És jelenleg még a 7 is, mert az is hasonló cipőben jár még.
2022. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld pipa! :)


Újabb kérdés:

A laptop merevlemezét is ki kell cseréltetni a win 10-hez? Sajnos jelenleg egy haldokló 1 TB-os HDD-je van, amit használni szeretnék amíg csak bírja és működik vele a gép, mondván, fusson nullára, mielőtt újat veszek bele.

Ezzel kibírná vajon a win 10-et vagy inkább kapjon egy új SDD-t?


(Merevlemez problémát értsd: gyakran jön a "no bootable device" üzenet bekapcsoláskor, de amúgy nincs vele más nagy gondok. Adatok potenciális elvesztése nem jelent kockázatot, minden el van mentve máshol.)



#1 Azért írtam, hogy nem "szeretem" a 10est, mert nekem az valahogy sokkal másabb/bonyolultabb, mint a 8. A családtagjaim gépén 10 van, úgyhogy használom, és ismerem, de ódzkodom tőle valamiért...


Egyébként a MS szerint mire használja akkor az ember a régi gépét, amin "elavult" nem támogatott OP-rendszer van, ha az nem is biztonságos, és inkább új eszközt kell venni.

Akkor csak marad a selejtezés vagy kb porosodhat a polcon örökre...



Köszi amúgy a tanácsokat, valószínűleg rá fogom majd telepíttetni a win 10-et a számítógép üzletben.

2022. nov. 15. 13:29
 4/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Te is simán fel tudod, plusz regisztrálni is akár. Ha rossz a HDD akkor lehet le kell cserélned, mert a win10 képes arra nem feltelepülni,főleg ha a boot sector rossz, meg amúgyis minek vacakolni rossz winyóval. SSD 1TB elég húzós, de az jobb, vagy veszel új HDD-t. Amúgy frissíteni lehet win10re és akkor nem kell új licensz sem, nekem így van rajta a win10.
2022. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. nov. 15. 20:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Win10-et főleg laptopon csak nagyon türelmes embereknek ajánlom HDD-n :-) 1TB-os SSD 30-40e Ft, azért azt nem nevezném húzósnak, korábban az 1TB-os HDD-k kerültek ennyibe (meg még többe). A jobb HDD-k (tehát nem a lassú szutykok) kb. az SSD árában vannak (nem a legjobb SSD-k, de a legrosszabb is messze jobb bármelyik "tányéros" diszknél).


"a MS szerint mire használja akkor az ember a régi gépét, amin "elavult" nem támogatott OP-rendszer van,"


Az MS szerint egy 10 éves támogatottságú operációs rendszer élete során a hardver is kiöregszik alóla, és ebben van is valami. De ha erőforrásban nem rossz (jó CPU és elegendő RAM), akkor a Linux jó alternatíva lehet. Hamarabb váltanék megfelelő támogatottságú Linuxra, mint maradnék egy elhagyatott OS-en, hacsak nem kizárólag játszanék rajta, akkor lehet, hogy nem (bár a Windows játékok jó része eleve Win10-et igényel).

2022. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi!


Inkább maradnék a windowsnál, mégiscsak azt ismerem és megszoktam. Linuxot sose használtam még.


8 GB RAM-ja van egyébként.


Azt annyira nem érzem át, hogy milyen drága lehettek a HDD-k anno, mert gyárilag ez volt benne a laptopban, és a laptopot is úgy kaptam ajándékba. :D

2022. nov. 16. 20:14
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gép szerintem egy SSD-vel felturbózva gond nélkül vinni fogja a 10-et.
2022. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. nov. 17. 15:18
 10/17 A kérdező kommentje:

#4 "Te is simán fel tudod, plusz regisztrálni is akár."


Azt hittem, ingyen lehetővé teszik a frissítést 8-ról 10-ről (elvégre nem az én hibám, hogy megszüntetik a 8-at...) - de sajnos naiv voltam, meg kell venni.


Ezért viszem el rátetetni inkább a szervizbe, ahova járunk, mert ott ingyen megcsinálják. :)

Meg eleve az SSD-t is ők rakják majd bele.


#6/8

Egyébként a laptopom gyártójának a honlapja szerint még a win 11-el is kompatibilis lenne ez a típus.

2022. nov. 18. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!