Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudnék felvenni vcr-rel...

Hogyan tudnék felvenni vcr-rel vhs kazettára filmet, lcd tv-t használva?

Figyelt kérdés

Véletlenül hozzájutottam egy Aiwa fx7700as vcrhez, nincs távkapcsa, de kipróbáltam és működik a scartos régebbi lcd tv-vel a vhs kazi lejátszás.


Ha szeretnék felvenni üres vhs-re egy filmet, pl usb-ről vagy laptopról hdmi-vel lejátszva, hogyan tudnám összekapcsolni, hogy működjön és felvegye?


Próbáltam ugye sima scarttal plusz a 3 színes kábeles megoldással, de nem sikerült képet vagy hangot imádkozni a vhs kazira:( (teljesen laikus csaj vagyok, csak értelemszerűen probálkoztam eddig a dugókkal)


Ami rendelkezésemre áll jelenleg:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A hdmi-scart konverter elég drágának tűnik, azt uccso lehetőségre hagynám.



2022. dec. 11. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A felvételhez a felvétel forrását kell a VSR-re csatlakoztatnod valamilyen módon.


A legtöbb VCR-en van antenna bemenet, viszont az csak analóg jelet tud fogadni, ami ma már nincs "forgalomban"


Ha a TV adást szeretnéd felvenni, akkor össze kell kötnöd a beltérit a VCR-el, majd a VCR-t a TV-vel.

2022. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lali51 ***** válasza:
100%
Tegyél fel képet a settop boxról is!
2022. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


itt van a beltéri, amit használok

2022. dec. 11. 22:12
 4/7 lali51 ***** válasza:

Egy ilyen kell hozzá:

[link]

2022. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 3 színes kábellel azért nem jutsz semmire, mert ennek a VCR-nek a hátulján csak két kimenet van, ahogy a csatlakozó mellé két nyelven is odaírták, hogy kimenet=OUT.

A fehér a bal, piros a jobb oldali hang, a sárga volna a kép, de mivel kimenet, az mindegy is. Ezek azért vannak, hogy aki akarja erősítőre köthesse a hangot, vagy esetleg magnóra fel tudja venni.


A képeden nem tudok elolvasni, hogy a két SCART csatlakozó mellé mit írtak, de talán az egyik bemenet és akkor a HDMI-SCART adapter megoldás lehet a problémádra.


A SCART csatlakozóval meg azért nem mentél semmire, mert a tévéden csak bemenet van, így kifelé nem jön jel a tévéből. A set top boxon meg nincs SCART kimenet, szóval nincs honnan jelet szerezned, ami be tud menni a VCR-be.


Jelen állás szerint az egyetlen megoldás, hogy az antenna kábelt bedugod a VCR-be és a SCART-al összekötöd a tévével, így a VCR-en keresztül tudod nézni a tévén és az antennáról tudsz tévé adást felvenni, illetve azt a tévén visszajátszani.


Ha hiányzik egy második antenna kábel, akkor tévét nézni csak a VCR-en keresztül tudsz, vagy dugdosod a kábelt ide-oda. Normál esetben kell egy plusz kábel, ami az antennát a VCR-ből átköti a tévébe (esetedben a set top boxba), így mindkettő egyformán látja az antennán érkező adást és nem kell cserélgetni, hogy mikor hova dugod be.

2022. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt azért meg kell kérdeznem, hogy miért akarnál laptopról egy drága adapterrel bármit átmásolni egy gyengébb minőségű VHS kazettára, amit egy az adapternél olcsóbb HDMI kábellel közvetlenül a laptopról sokkal jobb minőségben le tudnál játszani?


Azon kívül, hogy érdekel a régi eszköz működésre bírása, meg van benne egy kis retró nosztalgia, ennek ma már semmi értelmét nem látom.


A VHS kazettán legfeljebb 3 órányi film fér el, az is a YouTube legkisebb választható felbontásában és csak folyamatosan tekerve tudsz haladni a videóban, míg a laptopon vagy telefonon kiválasztod, honnan akarod nézni és azonnal oda ugrik a lejátszás és nagyságrendekkel több és jobb minőségű felvétel fér el a telefonodon is, mint egy VHS kazettán.

2022. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért ne használhatnánk sz@rabb technológiát.

Én szoktam vhs-re felvenni, mert jó hangulata van és kész.

Az tény, hogy elavult, de aki csinálja, az azért csinálja, amit az előbb írtam.

2023. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!