TCL TV tapasztalatok? TCL 50C635 érdekelne.

Figyelt kérdés
A TCL 50C635-öt kb. 148.000 forintért tudnám megvenni, ami jó vételnek tűnik egy 127cm-s QLED TV-ért Onkyo hangszórókkal. De a márkát nem nagyon ismerem, csak hallottam róla párszor. Vélemény? Esetleg valakinek van az említett széria?

2022. dec. 19. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Öcsinek 65" verzió van belőle, szép képe van. 320k -ra volt akciózva úgy 1,5 hónapja.
2022. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 0utsider ***** válasza:
82%

Kisebb software-es logikátalanságokra lehet számítani, mint a legtöbb kínai gyártónál.


Elméletileg ma hozza a futár a 43C639-ünket. Ez állítólag nem sokban tér el a C635-től. Ha beüzemeltem, majd leírom az első benyomásaimat.

2022. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 0utsider ***** válasza:

Késett a futár 1 napot a szállítással. Aztán' meg nem voltam itthon, hogy beüzemeljem c639-et.


Így első benyomásként azt mondanám, hogy a képe szép, a hangja jó.

Ami így elsőre zavaró, az a 50 Hz-es képfrissítés. Meg lehet szokni, de így elsőre eléggé fura. Egyelőre még komolyabban nem tudtam elmélyülni benne.


Kicsit optimista voltam, amikor azt hittem hogy ennél részletesebb beszámolóval tudok segíteni a döntésedben. Szerintem kell hozzá még 1-2 hét mire kitapasztalom minden nyűgjét. Bocsi.

2022. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a like mindenkinek.


Megvettem az említett modellt. Leírom én is a tapasztalataimat, hátha valakinek segít.


• A hangja valóban jó, de hát ez el is várható, ha az Onkyo hangolja. Érezhetően jobb, mint az előző LG-m hangszórója.


• A színei nagyon szépek, hiszen QLED. Egyetlen probléma a feketékkel van. Kivilágított szobában abszolút rendben van az is, de sötétben nagyon virít. Dolby Vision tartalmaknál alapból melegebb színű képet ad, de ez szerencsére állítható.


• A kép természetesen éles, szépek a FHD, 4K tartalmak, amiket néztem Netflixen, Disney+ -on és egy külső HDD-ről.


• A szoftver alapvetően tetszik, az elvárásaimat felülmúlta. Több rá az elérhető app, mint az előző LG-mre, bár az egy régebbi WebOS volt. Viszont várható volt az optimalizáció hiánya, sajnos e tekintetben nem tudja felvenni a versenyt az LG-vel, vagy Samsung-gal, talán a Hisense-szel sem. Néha kicsit laggol. Átláthatóságban is alulmarad a WebOS-től, vagy akár a Tizentől.


• Két távirányítót is kaptam, nyilván a navigáció így sem annyira kényelmes, mint az LG Magic Remote-tal, de ezt tudtam előre, szóval nem zavar. Megszokható. Felépítése olcsó műanyag rossz illesztésekkel, sötétben ki nem tapintható gombokkal (vagy a Nokiához hasonló háttérvilágítás nélkül). Viszont pozitívum, hogy mindkettőhöz adtak elemet.


• Portok tekintetében kevesebb az USB és HDMI is, mint az LG-n, illetve hiányzik az RCA és Scart, de nekem ez szerencsére épp elég. Bár szerintem lehetne mindkét USB bemenet 3.0-s.


• Szoftverben még kicsit zavaró, hogy mindig a főmenüre kapcsol be, nem pedig a kábel TV-re, illetve hogy a csatlakoztatott HDD fájljait minden indításnál meg szeretné nyitni, LG csak egy értesítést dobott fel a lehetőséggel.


• Kábel TV téren kicsit furcsa, hogy a csatornákat ABC sorrendben vette fel a listára, és nem a szolgáltató (Digi) által elrendezett sorrendben. Ez alapvetően meg is tudná könnyíteni a keresést, csak az előző TV-n már megszoktam a sorrendet, ami elég logikusan volt felépítve (itt Romániában legalábbis)

2023. jan. 3. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!