Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen drónt érdemes vásárolni...

Trashboy kérdése:

Milyen drónt érdemes vásárolni kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek milyen drónt érdemes vásárolni kezdőként? Első tanuló drónnak egy potensic a20 drónt vásároltam amihez adnak 3 aksit így összesen 15percet tud repülni viszont most ahogy olvastam a mostani drónokra vonatkozó törvényt, mivel ezen is van kaamera ezért ha hivatalosan akarnám használni akkor erre is kéne jogsi. Ezért kezdtem el gondolkodni azon hogy akkor nem lenne-e érdemesebb venni egy dji tello-t aminek azért jobb a kamerája meg messzebre is megy el. Szerintetek?


A másik kérdésem pedig az lenne hogy ha már az ember megtanult kezelni haladó szinten egy drónt akkor mit érdemes venni? Elsőnek egy dji mini se-t néztem ki "kit" kiszerelésben(2db aksi+kontroller+táska) kb. 168ezer lenne. Sokan a mini 2-t írják hogy érdemes inkább azt hiszen 4k-ra is képes a kamerája, meg okosabb is de az kit kiszerelésben már kb. 250 ezer. Más márkára is nyitott vagyok. A drónt vegyesen használnám fényképezésre,videózásra vagy csak simán repkedni is.



2023. jan. 4. 06:39
 1/3 Morzsi007 ***** válasza:
85%

Ne akarj egyből messzire repülni🙂

Ha tényleg megakarod tanul i az irányírást, akkor kezd egy kisebb méretű “buta” drónnal, amiben nincs semmi repülést segítő funkció.

Ez kicsit olyan, mintha autót nem tudsz vezetni és veszel elsőnek egy önvezető autót, hogy majd azzal megtanulsz.

Szóval én a DJI Mini-t későbbre hagynám. Kis méret bálam azért jó, mert akár a lakásban is gyakorolható az irányítás.m, persze csak biztonságosan. A legegyszerűbb elrepülni egyenesen vagy felmenni magasra egy drónnal, a hazahozás, már nehezebb, fordulások okoznak problémát, főleg, ha nem tudod merre van az eleje. A kamerára nem szabad hagyatkozni, mert vannak dolgok, amiket nem veszel észre. Egy kezdő meg főleg. Szóval én egy kisebb gépet javasolnék tanulásra, semmiképp nem DJI vagy hasonlót, kamera nélkül, így szabályt sem sértesz talán.

2023. jan. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
végül marad ez a kis potensic a20 mert már nem lehetett visszamondani. A dji mini se-t nem is kezdésnek gondoltam hanem már ha normálisan tudom kezelni ezt a kezdőt akkor venném csak meg. Nem is akartam 168 ezres drónt venni kezdésnek :D. Első válaszoló, neked van jogsid drónra?
2023. jan. 7. 21:21
 3/3 Morzsi007 ***** válasza:
Van jogsim, de az még kevés hozzá, hogy legálisan repülhess. Biztosítás, regisztrálásokra, applikációra még szükség van és akkor sem repülhetsz bárhol.
2023. jan. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!