Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » HiFi-t kiegészíthetek így...

HiFi-t kiegészíthetek így mélynyomóval?

Figyelt kérdés

Ha Panasonic PMX90-es hifi-t vásárolok azon nincs Pre Out sub kimenet, csak sztereo hangfal kimenet. Na most létezik olyan mélynyomó, aminek van High Level bemenete és levágja magának a mélyfrekvenciákat. Ez a kiegészítés így megoldható?

Esetleg az nem gond, hogy lehet alapból úgy tervezték a HiFi erősítőjét ugye, hogy az alacsony frekvenciás hangokat ne szólaltassa meg, mert ugye minek, ha nem mélynyomós. Így lehet hiába veszek hozzá megfelelő mélynyomót akkor sem lesz basszusom 50Hz alatt?



2023. jan. 14. 02:15
A kérdező szavazást indított:
Nem megoldható, nem lesz jó
Igen, jó lesz ez így.
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Azért is gond, mert a sztereó jel egyik felét tudod csak levenni, ha a basszus pont a másik oldalon lenne az elvész. Másrészt az eredő impedancia változik a mélyhangszóró miatt, amitől jó esetben is a rendes hangszóró nem fog úgy szólni mint tudna, rossz esetben a két hangszóró együtt túlterheli és megsüti a végfokot. Nem utolsó sorban az erősítő is lehet, hogy levágja az 50 Hz alatti hangokat, így sokat nem nyersz vele. A 2.1 és 5.1 erősítőknek eleve van mélykimenete, akár erősített (high level), akár vonalszintű, amit tovább kell erősítened. A mélyhangszóród vagy passzív, amit csak erősített mélykimenetre tudsz kötni, vagy aktív, de fel van készítve arra, hogy erősített jelet is fogadjon, de akkor is csak mélyhang kimenetre lehet bekötni.
2023. jan. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
38%
Tehet a mély ládába 2db hangszórót is és akkor nem lesz féloldalas a hangzás és a terhelés. Persze ettől még a többi észrevétel fenn állhat. Ha nekem hiányérzetem lenne a mély hangokkal akkor komolyabb mélynyomóval ellátott hangfalakat vennék egy + mély-láda helyett, mármint ha nincs az erősítőn külön kimenet erre.
2023. jan. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Aktív kell két nagyjelű bemenettel, ott nem lesz kóc.
2023. jan. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:
53%

"Na most létezik olyan mélynyomó, aminek van High Level bemenete és levágja magának a mélyfrekvenciákat."


Hát szerintem jellemzően az aktív sub-ok ilyenek.

Én még nem láttam olyat amelyiknek külön, külső szűrő kellett volna.

Bár ezek a szűrők (ami ide kell (low pass)) nem a mélyet vágják, hanem a magasaat... :)


"lehet alapból úgy tervezték a HiFi erősítőjét ugye, hogy az alacsony frekvenciás hangokat ne szólaltassa meg"


Mondj egy olyan erősítőt ami ilyen!

Sztenderd követelmény a 20Hz-20kHz átvitel. Ezeket sok túl is teljesíti.


Vegyél egy aktív mélyládát. Ha 50Hz alá akarsz menni akkor jó nagyot :)

2023. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!