Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a baja a VHS lejátszónak?

Mi a baja a VHS lejátszónak?

Figyelt kérdés
Alapvetően rendeltetés szerűen működik, de ha a REW funkciót szeretném használni, akkor nem hajlandó visszatekerni. A másik probléma az, hogy a kiadásnál ugyan kiadja a kazettát (nem tépi be), de utána beragad a kiadó tálca és error, majd kihúz, újra bedug, és működik. De ezt mostanában rendszeresen csinálja.

2023. febr. 26. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg eljárt felette az idő.
2023. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon rég használtam már ilyet, de ilyenkor nekem az segített, hogy FFWD azaz gyors előre csévéléssel a kazit a legvégére tekertettem és utána a REWIND-del vissza az elejére. Ha közben kikapcsolt, azaz szorult a kazi, akkor 2x3x megismételtem.
2023. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 DK-s ***** válasza:
100%

Már az összes létező gépzsír megkeményedett benne.


Örülj, hogy csak ennyi baja van.

2023. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
A mechanika tisztítása és újra kenése valószínűleg segítene de ha már szétszedik akkor a görgőket és ékszíjakat is ellenőrizni kellene az-az ráférne egy ált karbantartás . Ajánlanám, hogy ne te próbálkozz, jobb ha szakemberre bízod.
2023. febr. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értek hozzá
2023. febr. 27. 15:33
 6/13 DK-s ***** válasza:

#5-nek (kérdezőnek):


Már megbocsáss, de ha értenél hozzá akár csak alapszinten is, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.


Nem arról van szó, hogy leh'lyézett volna bárki is. A videók érzékeny cuccok. Tele optikai érzékelőkkel, végállás-kapcsolókkal. És ezek között kellene neked turkálni, ami szerintem sem jó ötlet egy olyasvalakitől, eki ezt a kérdést feltette.

2023. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
Én is pontosan ezt akartam kérdezni, mire fel a kérdés ha értesz hozzá? Természetesen semmi lekezelő hozzáállás nincs bennem, már csak azért sem mert én magam sem értek hozzá annyira mint egy műszerész. Ez pusztán egy jóindulatú tanács volt a részemről. De tégy úgy ahogy érzed.
2023. febr. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szereltem már vhs lejátszót, de ilyes fajta problémával még nem találkoztam
2023. febr. 28. 18:28
 9/13 DK-s ***** válasza:

Akkor első lépésben nyisd ki, és keresd meg működtetéssel a tálca-kiadás gátló okát. Ez nagy valószínűséggel a hiányos kenés lesz. De lehet egyéb fizikai akadály is, ami az idővel fellépő deformálódás következtében fellépő "akadás".


A visszapörgetés akadálya lehet például a kinyúlt ékszíj, feltéve hogy ékszíjas. Van amelyiket csak fogaskerekekkel szerelték, és csak a motorról jön le ékszíjjal a meghajtás mindenhez, továbbá fogaskerekek. Ekkor viszont bármiféle szalagmozgatással probléma lenne.


A visszapörgetés akadásának lehet még egy banális oka. Az pedig a kazettában lévő szalag megszorulása. Mivel előre-pörgetéskor és lejátszáskor az áttételekből következőleg nagyobb a nyomaték, így könnyen előfordulhat hogy szoruló szalag csak visszapörgetésnél okoz problémát.

2023. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Majd megbróbálom, amit a #2-es írt.
2023. febr. 28. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!