Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Sal (Somogyi audió) termékek...

A Sal (Somogyi audió) termékekről mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés
Régebben volt Sal hangfalpárom, és tökéletesen meg voltam vele elégedve. Nem akarom az audiofileket bosszantani, én nem vagyok az, csak hifi kedvelő, de szerintem jól szólt. Most van egy autóm amiben Sal rádió van, és éppen csak eléri alulról(!!!) azt a szintet, amire azt lehet mondani hogy szánalmas. A leírásban 4x50w szerepel ami nevetséges, de ez csak a kisebbik baj lenne. A hangminősége is borzalmas. Szerintem valami kinai vacakra ráirták hogy Sal. Most nézegetem az autós erősítőket. Elég olcsó, de nincs hozzá bizodalmam. Valaki tudna véleményt mondani róla? Pl a Sal SBF-2025 ről?

2023. márc. 2. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Kaposváriként csak Somogyit veszek mindenből!
2023. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a célod, de szerintem egy minőségi fejjel többre mész. A Sal-t meg add el. Az az erősítő amit néztél se az igazi. Gyűjtenek valami aktív subra pl KICX ICQ 250BA
2023. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

"Szerintem valami kinai vacakra ráirták hogy Sal."

A SAL termékeket a helyén kell kezelni. Valaha elég olcsón tudott nyújtani egy elég kompromisszumos megoldást. Ma már Kicsit drágábban nyújt esetenként súlyos kompromisszumokkal elviselhető megoldást, erre jön rá az összecsapott építés.

A kommented azt sugallja, hogy a SAL valami minőségi termék, amit a kínaiak hamisítottak. Ez nincs így. Soha nem gyártott a SAL minőségi terméket.

Ami a vicces, hogy a néhai termékpalettájának a javarésze nincs már fent a saját oldalukon se.

Pl.: SR széria, SRP/SBP széria, SA széria, Az SBX -ből a márnesesen árnyékolt van csak.

[link]

Jelzem, akik annyira fikázzák, én kipróbáltam a Videoton-kompatibilis hangszóróikat, hát nem volt rosszabb a SAL.

A H2000 -nek a 13 centis hangszórója, viszont verte a SAL -t. A néhai TVM acoustic hangszórók se voltak sokkal jobbak nála. Ennyi pénzért ezt lehet kapni.

2023. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Még valami:

A SAL -lal nem feltétlenül az a probléma, hogy annyira rossz, mert ha jól eltalálod a dobozméretet és a hangváltót, akkor nem lesz nagyon bántó hangja.

A kérdések viszont:

Megveszed a drága faanyagot, és faragasztó, csapolás, festés, stb. Megveszed a drága hangváltó alkatrészeket.

mire kész leszel minimum mégegyszer annyit otthagysz a boltokban, mint a hangszóró kombináció ára. A spórolásod emiatt nem lesz jelentős. Megéri egy Vifa hangfal árának a pl. 70 % -áért nagyon kampromisszumos hangfalat hallgatni.

A SAL esetén minnél nagyobb hangszórót veszel, annál jobban át vagy cseszve az érzékenység miatt, és le se fog menni elég mélyre. Viszont mivel sokan mindenféle megalomániás pajta-disco projectekhez vették/veszik, kevés az igényes projekt, amit kb érdemes utánépíteni.

A fikázásoknak sokszor az igénytelen projektek az okai, de tény, hogy nagyon alsókategória a SAL. Együtt lehet vele élni, de tudd, hogy mit várhatsz tőle, hogy ne csalódj.

[link] Ezt pl.

Innen sok okosságot is tanulhatsz, kár, hogy kevesen ismerik ezt a méltatlanul elhanyaholt blogot.

Ha érdekel a téma, fel se fogsz tudni állni mellőle.

Üdv,

2023. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam jópár éve volt Sal hangfalam, és nagyon meg voltam elégedve vele. Nem vagyok audiófil, csak hifi kedvelő, és arra nagyon jó volt. Akkor azt hittem hogy a Sal egy olyan Magyar cég aki hangfalakat gyárt. Késöbb láttam hogy elég sok termékük van, és gyanakodni kezdtem, hogy ennyi mindent nem gyárthatnak. A mostani autórádióm sem kinai hamisítvány, hanem szerintem egy eredeti kinai termék, amit alapból név nélkül gyártanak, azért, hogy európai cégek nevét írhassák rá, de nem rosszaságból, meg hamisításból, hanem azért mert ezek a cégek igy rendelik meg. Azt hiszem a Güde az egyik legismertebb ilyen cég. Úgy tünik mintha gyártó cégek lennének, pedig csak forgalmazzák a saját nevükkel. Ez nem lenne baj ha jó lenne. Kb 10 dkg az egész, a vasdobozzal együtt, és van benne egy negyed tenyérnyi panel ami tartalmazza az audió és video lejátszót, a rádiót, és a 4 x 50 wattos erősítőt. Igy már nevetséges. 14.4 voltból nem is lehet 50 wattot csinálni, de ha ettől eltekintünk, és csak kis hangerőn hallgatom, akkor is elég gyenge a hangminősége. A kérdésem arra vonatkozott, hogy vajon a tőbbi termékük is ilyen (pl autós erősítő), vagy van köztük olyan ami méltó arra a SAL névre, amit régen hanfalamnál megismertem?
2023. márc. 28. 19:23
 6/9 anonim válasza:

#5:

Az autóhifivel nincs tapasztalatom, hülyeséget meg nem akarok mondani. A kommentfolyamom a SAL -ból való hangfalépítésre vonatkozott.

Ezeket a ráírt wattokat nem kell komolyan venni. Ha 100 % -os hatásfok lenne, akkor is kb 49 W lenne a teljesítménye.

Méltó e:

Nem fikázni akarok, de itt nem egy jónevű márkáról van szó, amihez méltónak kell nennie. Anno is csak a minimumot nyújtotta olcsón és ezt kicentizte alaposan. Ha szerencséd van, akkor a minimumot hozza, de ez relatív, hogy kinek mi a minimum, + te magad is minőpségromlást észleltél, tehát nem nyújtja azt a megelégedettséget, mint a hangfalaid anno. A SAL nyújt egy minimumot, ami lehet jó űzlet, hogy olcsón ad valamit aminek nincs nagyon bántó hibája, de ha valamit nagyon kicentizel, könnyen beesik a minőség a minimumszint alá.

Az én -talán téves- logikám szerint egy erősítőt kisebb eséllyel gagyizzák el, és ha meg is teszik, csekélyebb lehet a hatása a hangreprodukcióra, mint a hangfalnak.

A panel mérete:

Egy végfokpanelt elég kis területre össze lehet hozni, az nem a világ vége, hogy kicsi a NYÁK. Az én otthoni erősítőmnek is kis méretű nyákon van a végfokja, mégis szól rendesen.

Erősítő minősége:

Azt viszont nem értem, hogy hogy lehet egy erősítőt így elcseszni, mint ahogy körülírod. Ha egy TDA 2030 -as végfokot jól építesz meg, komoly hibája annak sincs, pedig elvileg a TDA IC -k néven elvileg már csak hamisítványt kapsz. Ennek fényében pláne érdekes, hogy hogy cseszték el.

Az autóhifiben ráadásul nincs tápegység, amit el lehetne rontani, mivel a kocsiakku adja a tápellátást.

Hipotézis 2.0:

Nem lehet, hogy hangszóróprobléma van ott? Milyen hangszórókkal megy a rendszer?

2023. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Jónevű márkák:

Pioneer hangfalat láttam már úgy összecspva, mintha egy elektronikában nem járatos 16 éves srác első hangfal-tákolmánya lett volna. Sonyval szintén.

Hallottam már JBL bluetooth-hangszórót úgy szólni, hogy világgá tudtam volna szaladni a hangjától. A régi SAL hangfalam egy milliós High-End cucc volt mellette. Még a komoly márka se minden. Bizonyos termékköröket, kategóriákat elcsesznek azok is.

2023. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A gyenge hangminőség allatt nem feltétlenül a vegfokot értem. Azzal még nem is lenne különösebb problémám. Nagyobb hangerőnél mondjuk torzít, de nem szabad csodát várni tőle. A rossz hangminőségért szerintem a dac áramkör a felelős. Annó a pc-n is megtapasztaltam, hogy nem mindegyik hangkártya alkalmas zenehallgatásra. A másik bosszantó dolog a rádió. Alig talál meg állomást, ha mégis, elhallgat amikor befordulok az utcasarkon.
2023. márc. 29. 00:15
 9/9 anonim válasza:
Akkor nincs is több kérdés: Ezt a modellt kicsit elbarmolták.
2023. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!